Przełomowe modelowanie ciała dzięki kriolipolizie

Autor:

Na piękną sylwetkę i płaski brzuch wpływa wiele czynników: odpowiednia dieta, aktywny tryb życia, ale też wspomagające modelowanie ciała, zabiegi medycyny estetycznej, np. kriolipoliza - bezinwazyjne zabiegi redukujące tkankę tłuszczową przy wykorzystaniu odpowiednio niskich temperatur od -5 do -10 st. C. Technologia najnowszej generacji w przełomowej kriolipolizie Z LIPO to zintegrowane działanie trzech urządzeń w jednym spójnym systemie - zwiększyło dwukrotnie skuteczność zabiegów kriolipolizy oraz trzykrotnie przyspieszyło osiąganie pożądanych efektów.

Dla kogo odpowiedni jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest doskonałym sposobem redukcji tkanki tłuszczowej w bezinwazyjny, komfortowy i bezpieczny dla pacjentów sposób, oczywiście zgodnie z wymogami i ustaloną procedurą. Istotny wpływ na efektywność ma również postępowanie pacjentów po zabiegu. Terapia kriolipolizy rekomendowana jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ale nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej w trudnych obszarach: na brzuchu, biodrach, nogach, ramionach, plecach.

body2
Kriolipoliza to dobry sposób na redukcję tkanki tłuszczowej

Przebieg zabiegu kriolipolizy

Technologia kriolipolizy polega za zamrażaniu komórek tłuszczowych, które pod wpływem niskich temperatur od -5 do -10 st. C ulęgają rozpadowi. Na miejscu zabiegowym pod pulsacyjnym aplikatorem, umieszczam matę zabezpieczającą skórę, pomaga ona transportować temperaturę z aplikatora w głąb tkanek, nie napotykając bariery w postaci skóry. To zapewnia osiągnięcie odpowiednio niskiej temperatury, niezbędnej do wysokiej skuteczności zabiegu. Urządzenie wykorzystywane bez takiego zabezpieczenia daje temperaturę dużo wyższą od wymaganej i nie przynosi pożądanego efektu. Istotne jest zakończenie zabiegu falą uderzeniową, która rozbija połączenia między komórkami tłuszczowymi oraz uszkadza je w fazie ich krystalizacji. Ma to na celu redukcję dwukrotnie więcej komórek tłuszczowych oraz wspomaga ich wydalanie z organizmu.  Zabieg wykonuje się bezpośrednio po kriolipolizie i jest integralną częścią tego procesu. Szybkość także jest tu istotna. Kriolipoliza polega na krystalizacji  tłuszczu w komórkach tłuszczowych tzw. adipocytach, które w niskiej temperaturze zamieniają się w kryształki lodu. Celem lepszej eliminacji z organizmu, trzeba jeszcze  dodatkowo te kryształki rozdrobnić, w warunkach minusowej temperatury. Dzięki specjalnej fali uderzeniowej Z WAVE PRO  ten proces przebiega szybko, sprawnie i skutecznie.  Połączenie kriolipolizy Z Lipo z falą uderzeniową Z WavePro technologii Zimmer firmy Imeso Aestehtic Group przynosi bardzo dobre efekty potwierdzone klinicznie. Uzyskujemy skuteczność o 44 proc. wyższą, niż w klasycznych procedurach. Fala uderzeniowa poprawia też metabolizm komórkowy skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Wpływa jednocześnie na poprawę elastyczności skóry potrzebną przy modelowaniu ciała podczas utraty tkanki tłuszczowej.

Ultrasonografia przy kriolipolizie

Innowacją w procedurze jest nowoczesny moduł ultrasonograficzny USG ZSono, który pozwala na dokładny pomiar grubości tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym. Dzięki temu precyzyjnie obrazujemy efekty redukcji tkanki tłuszczowej oraz kwalifikujemy pacjentów pod kątem doboru parametrów zabiegowych i ilości zabiegów. Podczas jednego zabiegu grubość tkanki tłuszczonej zmniejsza się przynajmniej o centymetr. USG pozwala nam wychwycić tkankę tłuszczową do 5 – 6 cm.

Kriolipoliza na podwójny podbródek

Nowością jest tu także procedura zabiegowa i mini-aplikator na podbródek, używany do leczenia niewielkich złogów tłuszczu, który redukuje podskórną tkankę tłuszczową tej okolicy i skutecznie napina skórę. Bardzo ważne jest w tym przypadku zwrócenie uwagi na przeciwwskazania takie, jak nieleczone choroby tarczycy lub przytarczyc, choroby krtani, guzy w okolicy gardła. Połączenie z ZWavePro jest tu niedozwolone – stosowany jest manualny masaż drenujący.

Jak długo trwa zabieg kriolipolizy?

Długość trwania zabiegu zależy od partii ciała, którą poddajemy kriolipolizie. Najczęściej sa to brzuch, boczki oraz środkowe części ud i okolice kolanowe. Zabieg na brzuch, uda, plecy, boczki, męski tors i ramiona trwa godzinę. Zabiegi możemy wykonywać raz na miesiąc lub co 5-6 tygodni, co znacznie przyspiesza osiągniecie oczekiwanego efektu. Ważne, aby nie kończyć terapii przed zaplanowaną ilością potrzebną do osiągnięcia celu. Tylko wtedy efekt będzie trwały.

Publikowane: 05.04.2019

Autor

DR BARBARA PARDA, ABSOLWENTKA AKADEMII MEDYCZNEJ W GDAŃSKU I PSME W WARSZAWIE. OD PONAD 10 LAT PRACUJE Z PACJENTAMI W ZAKRESIE MEDYCYNY ESTETYCZNEJ I WSPIERA W DOBROSTANIE PSYCHICZNYM, BĘDĄC PSYCHIATRĄ I PSYCHOTERAPEUTĄ. SZKOLI LEKARZY Z PROCEDUR ESTETYCZNYCH. PRACUJE Z PACJENTAMI OBCOJĘZYCZNYMI.

Kriolipoliza - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Karolina :) 12.04.2018
Warto

to jest mój kolejny zabieg w klinice Metamorforsis -( bo wcześniej robiłam laser na twarz) , caly zespół z panem Doktorem Bromą na czele to fachowcy którzy potrafią rewelacyjnie dobrać zabieg do potrzeb. Ja miałam robion... Więcej 

1 Lubię to  
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni