Zapytaj specjalisty Rozwiąż Twoje wątpliwości!

Czy kwas pomoże na dolinę łez i cienie pod oczami ?

nemertini · Utworzono: 4 kwi 2012 · Zaktualizowano: 29 kwi 2013

Dzień dobry Mam 20 lat, dbam o siebie używam dobrych kosmetyków dostosowanych do wieku staram się dbać o skórę mimo to pod oczami mam bardzo cienką skórę, dolinę łez cienie i dodatkowo zmarszczki i to naprawdę dosyć głębokie, szczególnie je widać jak się uśmiecham. Boję się że może być coraz gorzej dlatego chce jakoś zapobiec dalszemu pogłębianiu się zmarszczek i skorygować to co jest teraz nie tak. Botox nie wchodzi w grę zastanawiałam się nad kwasem ale nie wiem czy on faktycznie pomoże na moje wszystkie problemy? Prosiłabym o radę w sprawie kwasu i innych metod ktore mogłyby mi pomóc. Pozdrawiam

56 odpowiedzi

Na wszystkie pytania odpowiedzi udzielili prawdziwi lekarze
 • Dr Elżbieta Wiszniewska-Gauer

  Dr Elżbieta Wiszniewska-Gauer

  Najlepsza odpowiedź
  29 kwi 2013 ·

  46 odpowiedzi

  Jest taki zabieg ,nazywa się Redensity II specjalnie dedykowany na dolinę łez.Do wykonywania go potrzebny jest certyfikat.Rezultat jest rewelacyjny,może być kilka dni lekki obrzęk.Posiadam stosowny certyfikat.Pacjentki przyjeżdżają do mnie po 2-3 jednym samochodem z innych województw ,może warto rozważyć taką opcję?Zapraszam

 • Bieńkowscy Clinic®

  Bieńkowscy Clinic®

  23 kwi 2013 ·

  458 odpowiedzi

  Witam,

  Efekt „cieni pod oczami” jest najczęściej spowodowany uwidocznieniem naczyń krwionośnych pod cienką skórą okolic oczu. Skóra na naszym ciele jest bowiem różnej grubości, a skóra powiek i okolic oczu jest najcieńsza. Aby niwelować wypełnienie tzw. „doliny łez” preparatem kwasu hialuronowego. Odpowiednio dobrany przez lekarza preparat spowoduje że naczynia, które prześwitują przez skórę staną się mniej widoczne.
  Ilość ampułek kwasu hialuronowego konieczna do skorygowania cieni uzależniona jest od zaawansowania problemu, zazwyczaj jest to 1-2 amp.

  Zapraszam na konsultację.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Dagmara Majewska
  ESTETICMED
  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski

 • Klinika Wiatroszak - ESTmedica

  Klinika Wiatroszak - ESTmedica

  6 lut 2013 ·

  92 odpowiedzi

  Serdecznie zapraszamy do naszej klinki na bezpłatne konsultacje. W lutym,marcu i kwietniu mamy specjalną ofertę promocyjną na zabiegi wypełniania zmarszczek i powiększania ust!
  •1ml kwasu hialuronowego tylko 699 zł

  Oferta obejmuje preparaty kwasu hialuronowego Perfectha Sub Skin, Perfectha Derm i Perfectha Deep.
  Serdecznie zapraszamy !

 • Dr n. med. Barbara Rygoł

  Dr n. med. Barbara Rygoł

  28 paź 2012 ·

  83 odpowiedzi

  Witam,

  Zapraszam Panią na konsultację wtedy dokładnie można wszystko omówić i zaplanować.
  Pozdrawiam,
  Dr Barbara Rygoł

 • dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

  dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

  5 paź 2012 ·

  86 odpowiedzi

  Pani Magdo
  Kwas hialuronowy jest z powodzeniem stosowany w leczeniu doliny łez i tzw. podkówek pod oczami.
  Ważnym jest zindywidualizowanie terapii dla danego typu urody i wieku Pacjenta oraz odpowiednie dobranie gęstości wybranego preparatu.
  Tylko tak można uzyskać naturalny wygląd leczonej okolicy.
  Zapraszam na konsultację ; aby kompetentnie odpowiedzieć na Pani pytanie muszę zobaczyć Pani twarz lub zdjęcie buzi

 • Klinika LLC Cieszyn

  Klinika LLC Cieszyn

  5 paź 2012 ·

  358 odpowiedzi

  Witam,
  Proszę o przesłanie zdjęć, postaramy się dobrać odpowiednią metodę leczenia. Kontakt, pozdrawiam.

 • lek. Marcin Huwer

  lek. Marcin Huwer

  5 paź 2012 ·

  14 odpowiedzi

  Witam!

  Problem o którym Pani pisze, może zostac rozwiązany albo poprzez wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej z odpowiednio dobranym preparatem, albo zabiegiem korekcji tzw " doliny łez". Ocena podczas wizyty konsultacyjnej. W naszym gabinecie w przypadku decyzji na zabieg, konsultacje są bezpłatne.
  Pozdrawiam,
  Marcin Huwer

 • Lek. med. Klaudia Zwiorek-Czech

  Lek. med. Klaudia Zwiorek-Czech

  4 paź 2012 ·

  40 odpowiedzi

  Witam Panią serdecznie,

  oczywiście przed rozpoczeciem rozpisywania się o możliwych sposobach korekty prosiłabym o zdjęcia.

  Pozdrawiam
  Klaudia Zwiorek-Czech

 • Medical Hair&Esthetic

  Medical Hair&Esthetic

  8 wrz 2012 ·

  143 odpowiedzi

  Dzień dobry,

  trudno jest cokolwiek powiedzieć nie widząc jak wygląda sytuacja. Prosimy o przesłanie zdjęć w celu wstępnej oceny problemu. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja medyczna w naszej klinice u dr Grażyny Nasińskiej-Jurek, która jest jedynym chirurgiem plastykiem w Polsce - członkiem elitarnej Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy EAFPS.
  Zapraszamy do kontaktu.
  Personel Medical Estetic

 • Witam,

  W celu zniwelowania widocznej doliny łez i cieni pod oczami wykonujemy zabieg wypełniania kwasem hialuronowym, co przynosi bardzo dobre rezultaty.

  Pozdrawiam,

  Magdalena Nowak
  Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

 • dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

  dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

  3 wrz 2012 ·

  86 odpowiedzi

  Pani Dario
  Pani przypadek wymaga indywidualnego podejścia fo Pani problemu.
  Zapraszam na bezpłatną konsultację do Łodzi.
  dr n med Magdalena Adamiak Kardas lookmedica

 • Bieńkowscy Clinic®

  Bieńkowscy Clinic®

  3 wrz 2012 ·

  458 odpowiedzi

  Witam,

  Doskonałym rozwiązaniem byłoby na początek wykonanie zabiegów laserem frakcyjnym FRAXEL re:store TM, zabieg ten jest tzw. „złotym standardem” w leczeniu przebarwień. Jest to najnowszej generacji laser, który wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych - tak zwanych stref mikrotermalnych. Strefy te dzięki opatentowanemu, inteligentnemu systemowi skanowania impulsów lasera tworzone są bardzo równomiernie i precyzyjnie zarówno w zakresie rozmieszczenia ich na powierzchni jak i głębokości w naskórku i skórze właściwej. Komórki skóry (mostki) wokół tych stref pozostają nietknięte i aktywnie uczestniczą w procesach szybkiej odnowy, a po zabiegu nie są widoczne żadne uszkodzenia czy rany.
  Proszę rozważyć terapię laserem typu Q-switch Medlite C6. Zabiegi przy użyciu tego lasera pozwolą na skuteczne rozwiązanie uciążliwego problemu istniejących już przebarwień oraz zapobiegną nawrotom i powstawaniu nowych plam. Unikalność zabiegu laserem Q-switched polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła laserowego w głąb skóry. Dzięki temu zjawisku, w trakcie leczenia przebarwień lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.

  Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz na konsultację podczas, której lekarz zaleci najbardziej odpowiednią terapię w Pana przypadku oraz oszacuje kosz

  czytaj więcej
 • CME - Centrum Medycyny Estetycznej

  CME - Centrum Medycyny Estetycznej

  15 lip 2012 ·

  109 odpowiedzi

  Większość preparatów ma objętość 1 ml. Jednak podstawowym błędem przy powiększaniu ust jest proste przekładanie objętości na efekt (wydajność?).
  Z ostatniej chwili! Kilka dni temu była u mnie Pani z nieładną torbielą na śluzówce wargi górnej. Pani ta dostrzyknęła w usta preparat, ale po 5 miesiącach od poprzedniego chcąc mieć lepszy efekt. Teraz ma zniekształcenie, które tak na prawdę nie da się bezpiecznie usunąć. Zastanawiałem się co napisać, aby Pani uniknęła takich koszmarów. Chyba mogę zalecić tylko jedno: ROZSĄDEK! Proszę nie pytać co? ile? (preparatu) lub za ile? Tylko pytać JAK!!! I to tylko w gabinecie u lekarza, patrząc mu w oczy!
  lek. med. A. Konieczny
  właściciel CME w Świebodzicach

 • Bieńkowscy Clinic®

  Bieńkowscy Clinic®

  11 lip 2012 ·

  458 odpowiedzi

  Witam
  Preparaty te z reguły występują w ampułkach o pojemnościach 1ml. W przypadku okolicy doliny łez ilość zużytego preparatu oczywiście jest bardzo indywidualna i zależna od nasilenia problemu, niemniej 1 ampułka pod oczy to zwykle minimum.

  Pozdrawiam serdecznie
  Magdalena Poraj

  ESTETICMED
  Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
  dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski

 • Klinika Kurban

  Klinika Kurban

  9 lip 2012 ·

  4 odpowiedzi

  Witam, wymienione przez Panią preparaty są przez producentów pakowane w ampułki 1ml. Najdłużej z wymienionych preparatów utrzymuje się Restylane.
  Pozostałe wymienione preparaty od 10-12miesiecy.
  Do wypełnienia ust polecam Restylane, bardzo ważne jest aby efekt na ustach utrzymywał się jak najdłużej, dlatego właśnie ten preparat, pamiętać jednak trzeba, że jest on bardzo gęstym preparatem, dlatego, po zabiegu intensywnie przez pare dni masujemy usta aby preparat w nich się równomiernie rozłożył i aby były symetryczne.

  Pozdrawiam.

  Anna Butowska-Kurban

 • Medical Hair&Esthetic

  Medical Hair&Esthetic

  9 lip 2012 ·

  143 odpowiedzi

  Dzień dobry,

  wszystkie z wymienionych przez Panią preparatów mają podobny skład i dają dobre efekty w korekcie tzw. doliny łez.
  Personel Medical Esthetic

 • Biogenica Klinika Piękna

  Biogenica Klinika Piękna

  9 lip 2012 ·

  80 odpowiedzi

  Witam,

  Trwałość wypełniacza zależy od marki, usieciowania i twardości materiału. W Naszej Klinice najczęściej stosujemy wypełniacz marki Juvederm, gdyż pomimo wysokiej ceny cechuje się dużą wytrzymałością. Ponadto są to preparaty nowej generacji dzięki czemu np. nie grudkują się. Czasami warto zainwestować w dobry preparat, jeżeli chce się otrzymać dobry efekt wypełniania.

  Z poważaniem

  Sandra Dryka

  BIOGENICA Klinika Piękna

 • Dr n. med. Barbara Rygoł

  Dr n. med. Barbara Rygoł

  9 lip 2012 ·

  83 odpowiedzi

  Witam,

  Do ust powinno się użyć Juvederm Lips jest dobrym preparatem, ale tylko do ust. Proszę udać się na konsultację to lekarz Pani doradzi i wybierze dobre preparaty do wypełnienia ust i do doliny łez. Zazwyczaj nie podaje się tego preparatu na dolinę łez i w usta.
  Dr Barbara Rygoł

 • Klinika Kurban

  Klinika Kurban

  8 lip 2012 ·

  4 odpowiedzi

  Witam serdecznie, kwas hialuronowy doskonale redukuje cienie pod oczami i wypełnia dolinę łez. Ilość prepatau jest bardzo indywidualna, jeśli są dość pokaźne cienie pod oczami to średnio 0,5ml preparatu na 1 stronę.
  Na uzupełnienie doliny łez przeznaczyć trzeba od 0,5-0,7ml preparatu na stronę, ale wszystko jest jak wspomniałam bardzo indywidualne.

  Pozdrawiam
  Anna Butowska-Kurban

 • dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

  dr n. med. Magdalena Adamiak Kardas

  8 lip 2012 ·

  86 odpowiedzi

  Witam Panią
  Zgodnie z moim doświadczeniem bardzo dobre efekty daje terapia rodziną Juvederm i Stylage.Proszę o przesłanie zdjęcia wówczas dpowiem Pani jaki preparat i jaka dawka będzie dla Pani najwłaściwsza:) Pozdrawiam
  Magdalena Adamiak Kardas

 • NewU sp z o.o. dystrybutor nici pdo i plla

  NewU sp z o.o. dystrybutor nici pdo i plla

  30 cze 2012 ·

  11 odpowiedzi

  Witamy,

  na cienie pod oczami polecamy swoim pacjentom zabieg Light Eyes Ultra, będzący jednym z rodzajów mezoterapii igłowej. Nie dość, że niemalże natychmiast zmniejsza widoczność cieni, to dodatkowo delikatnie wygładza skórę wokół oczu. W jego skład wchodzi kwas hialuronowy, jagoda, ruszczyk, rozmaryn oraz heksapeptydy. Dzięki tym skłądnikom skóra jest odpowiednio nawilżona, odzyskuje elastyczność oraz blask. Dla najlepszej efektywności zalecamy wykonanie czterech serii zabiegów. W razie zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Na naszej stronie internetowej można obejrzeć filmik z zabiegu oraz przeczytać o jego szczegółach.

  Pozdrawiamy

 • NewU sp z o.o. dystrybutor nici pdo i plla

  NewU sp z o.o. dystrybutor nici pdo i plla

  29 cze 2012 ·

  11 odpowiedzi

  Witamy,

  zapraszamy za zabieg mezoterapii igłowej - Light Eyes Ultra, na cienie i obrzęki pod oczami. Preparat zawiera także kwas hialuronowy, które wygładza drobne zmarszczki w okolicy oczu. Na naszej stronie internetowej znajduje się więcej informacji na jego temat - opisany jest również sam preparat. Można także zobaczyć filmik z zabiegu. W razie zainteresowania prosimy o kontak mailowy lub telefoniczny!


  Gabinet Medycyny Estetycznej NewU

 • Zwykle wystarcza 1 amp. , ale ocenić to mozna dokładnie dopiero po badaniu.

 • Dr n. med. Barbara Rygoł

  Dr n. med. Barbara Rygoł

  27 cze 2012 ·

  83 odpowiedzi

  Witam,
  Wystarczy jedna ampułka na dolinę łez, w tej okolicy nie należy podawać zbyt dużo podczas pierwszego wypełnienia, aby nie stworzyć worków pod oczami. Dla dokładnego sprecyzowania potrzebna jest konsultacja lekarska i ocena doliny łez.
  Pozdrawiam,
  Dr Barbara Rygoł

 • dr n. med. Ewa Żabińska - Czas Kobiety

  dr n. med. Ewa Żabińska - Czas Kobiety

  27 cze 2012 ·

  92 odpowiedzi

  Dzień dobry

  Wystarczy jedna ampułka. W razie potrzeby, po okresie miesiąca od zabiegu można dodać jeszcze połowę ampułki. Zwykle jednak jedna wystarcza w zupełności.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mariola Grochowska
  Czas Kobiety

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.