Twoja twarz traci objętość i owal? Voluma może temu zaradzić

Twoja twarz traci objętość i owal? Voluma może temu zaradzić
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej.
Utworzono: 20 maj 2019 · Zaktualizowano: 20 maj 2020

Wolumetria twarzy – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Skóra wraz z wiekiem traci swą młodzieńczą jędrność i elastyczność, w konsekwencji staje się wiotka i zaczyna opadać, co prowadzi do zmiany konturów twarzy. By zatrzymać ten proces i opóźnić procesy starzenia się skóry, warto zdecydować się na zabieg Voluma, dzięki któremu utrata owalu twarzy nie będzie już Twoim problemem. Zabieg ten oprócz podniesienia owalu twarzy i policzków, poprawi również napięcie, gęstość i elastyczność skóry.

Zabiegi wolumetryczne przeprowadza się przy pomocy wypełniaczy zawierających w swym składzie przede wszystkim kwas hialuronowy, który zwiększa objętość tkanek i pozwala przywrócić dawną jędrność, przyczyniając się do wyrównania konturu twarzy i nadania jej naturalnych proporcji. Voluma doskonale wypełnia policzki, skronie, a także okolice podbródka i żuchwy.

Wskazania do zabiegu Voluma

 • wyrównanie ubytków objętości twarzy
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • uniesienie opadających policzków
 • wypełnienie tzw. doliny łez
 • konturowanie linii żuchwy

Zabieg Voluma – na czym polega?

Zabieg wolumetryczny mający na celu przywrócenie naturalnych konturów twarzy i ujędrnienia policzków oraz podbródka przeprowadzamy przy użyciu delikatnego żelu Voluma na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, odznaczającego się konsystencją gęstszą od typowych wypełniaczy.

Preparat ten wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry. Wykorzystywany do zabiegu żel Voluma jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, ponieważ kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, odpowiadająca m.in. za jędrność i sprężystość skóry, której poziom zmniejsza się wraz z wiekiem.

Voluma - przebieg zabiegu

Dla zwiększenia komfortu zabiegu, przed jego rozpoczęciem podajemy pacjentom znieczulenie miejscowe. Następnie na wybranym obszarze zabiegowym wprowadza się preparat Voluma.

Jedna sesja zabiegowa trwa około 30 minut, a jej efekty widoczne są w zasadzie od razu.

Rekonwalescencja po zabiegu Voluma

Po zabiegu może pojawić się na skórze zaczerwienienie i niewielki obrzęk, który utrzymuje się do 3 dni.

Po przeprowadzanej sesji należy ograniczyć mimikę twarzy, a także nie dotykać ostrzykniętej skóry. Zaleca się również powstrzymanie przez kilka kolejnych dni przed korzystaniem z solarium, sauny, a także zrezygnowanie z aktywności fizycznej.

Efekty zabiegu Voluma

Wstrzyknięty w wybrany obszar zabiegowy preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, podbródka czy żuchwy, uwydatniając w ten sposób naturalny kształt twarzy. Efektem zabiegu Voluma jest:

 • poprawa owalu twarzy,
 • podniesienie opadających policzków,
 • wypełnienie zapadniętych policzków,
 • uwydatnienie kości policzkowych i żuchwy,
 • redukcja zmarszczek i bruzd,
 • poprawa jędrności, napięcia i nawilżenia skóry

Rezultaty zabiegu widoczne są od razu po jego zakończeniu. Kontury twarzy stają się pełniejsze, dzięki czemu zyskujemy młodszy wygląd. Efekty zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji, utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

 Jeśli chcesz przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd i naturalny owal – nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś zapisz się na zabieg Voluma.

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.