Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne

Autor:

Radiesse jest jednym ciekawszych preparatów do wypełniania zmarszczek i odmładzania wyglądu. Zawarty w składzie hydroksyapatyt wapnia posiada silne właściwości stymulujące komórki skóry, czyli fibroblasty. Dzięki hydroksyapatytowi wapnia preparat podany w naszą skórę aktywuje fibroblasty do produkcji nowych ujędrniających włókien kolagenowych czy innych ważnych substancji budulcowych. Preparat Radiesse, aplikowany bezpiecznie w ludzką skórę, spełnia więc podwójną rolę: wypełniacza biologicznie nieaktywnego oraz silnego biostymuluatora komórek i tkanek do działania odmładzającego i odnawiającego.

Czas nie jest łagodny dla naszej skóry, pod jego wpływem traci swoje atuty: jędrność i świeżość. Staje się wiotka i pokryta zmarszczkami na skutek utraty ujędrniającego kwasu hialuronowego i stopniowego zaniku tkanki tłuszczowej, która utrzymuje  skórę w odpowiednim napięciu i zapewnia młody kształt twarzy. Te niemiłe dla oka efekty starzejącej się skóry odwróci modelowanie twarzy preparatem Radiesse. Metoda ta pozwala w sposób naturalny odmłodzić rysy i owal twarzy, znacząco poprawia też strukturę skóry.

Radiesse - wskazania

Preparat Radiesse poprawia urodę w sposób bierny i czynny. Aktywuje pracę komórek skórnych, zwiększa gęstość skóry i poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego i sztucznego dodawania objętości. Radiesse ma działanie wypełniające i pobudzające oraz modeluje cały kontur twarzy. Zabieg Radiesse może być więc stosowany do:

 • wypełniania umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych,
 • linii „marionetki”
 • obszarów jarzmowych
 • poprawy kształtu i konturu twarzy (w tym nosa, wgłębień w okolicach skroni, zagłębień podbródka)
 • korekcji policzków i okolicy kątów żuchwy
 • odmładzania grzbietowej powierzchni rąk (dłonie również marszczą się z wiekiem, a na ich zewnętrznej stronie zaczynają się uwypuklać podskórne naczynia krwionośne, ścięgna i kości).

Co ważne, preparat Radiesse można też używać do korekcji ubytków powstałych na skutek lipoatrofii u pacjentów HIV pozytywnych.

Radiesse - przebieg zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej wyznaczy odpowiednie miejsca podania preparatu tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Wytypowane miejsca zabiegowe najpierw poddaje się znieczuleniu lokalnemu. Kolejnym etapem jest iniekcyjne wstrzyknięcie preparatu Radiesse, który zawiera hydroksyapatyt wapnia. Środek jest wstrzykiwany cienkimi igłami. Cała procedura trwa średnio ok. pół godziny i zwykle nie wymaga korekcji czy poprawy.

Preparat nie może być podany zbyt płytko, ponieważ jest biały i mógłby być widoczny. Najlepsze efekty daje aplikacja na odpowiednią głębokość podskórnie lub podporowo „na kość”. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego nie posiadamy substancji, które przyśpieszyłyby jego wchłanianie i zniwelowały ewentualne niepożądane efekty działania. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonywał odpowiednio przeszkolony lekarz.

Radiesse - rekonwalescencja

Zabieg nie jest skomplikowany, ani mocno inwazyjny, dlatego z reguły pacjenci od razu wracają do swojej normalnej, pełnej aktywności. Może się pojawić lekki ból, obrzęk i niewielkie zasinienia czy zaczerwienienia, które ustępują jednak bardzo szybko, po 2-3 dniach.

Radiesse - efekty zabiegu

Zabieg Radiesse umożliwia w bezpieczny i szybki sposób odzyskać utraconą objętość tkanek oraz napięcie i gładkość skóry. Efekty są widoczne od razu, ponieważ specjalny nośnik żelowy preparatu umożliwia natychmiastowe wypełnienie bruzd, zmarszczek i zapadnięć skórnych. Ostateczny efekt odbudowy tkanek może narastać nawet do 6 miesięcy. Zwykle wystarczy pojedynczy zabieg, aby osiągnąć oczekiwaną poprawę wyglądu.

Radiesse jest preparatem, który w sposób naturalny jest wchłaniany. Dzięki tej właściwości, nazywanej biokompatybilonością, preparat nie powoduje efektów niepożądanych. 

Po upływie 3-4 miesięcy odbywa się wizyta kontrolna, podczas której lekarz oceni efekty i w razie potrzeby może wykonać zabieg uzupełniający. 

Po 4 miesiącach od podania preparat zostaje wchłonięty. W miejscach podania zostają jednak pobudzone fibroblasty skórne, które produkują nowy ujędrniająco-odmładzający kolagen. Podane w skórę mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia aż do zaniku budują specyficzne rusztowanie i oddziałują stymulująco na produkcję nowych włókien kolagenu. Dzięki temu procesowi skóra w naturalny sposób rozpoczyna odmładzanie, staje się grubsza, wzrasta jej napięcie i elastyczność. Wygląda ładnie i zdrowo. Uzyskany lepszy wygląd utrzymuje się zwykle przez ponad rok (ok. 18 miesięcy) lub dłużej.

Metamorfozy z wykorzystaniem preparatu Radiesse:

Halina 50+

Kinga przed po
Kinga 40+ / metamorfozy dr Ewa Rybicka

Radiesse - powikłania

Preparat Radiesse jest wypełniaczem o unikatowym i opatentowanym składzie. Głównym jego składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia, substancja identyczna ze składnikiem naszych kości i zębów. Dzięki temu nie jest więc szkodliwy dla organizmu człowieka i jego aplikacja gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu, co potwierdziły liczne badania kliniczne.

Radiesse - przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu Radiesse to:

 • choroby ogólnoustrojowe o podłożu autoimmunologicznym,
 • opryszczka,
 • stany zapalne,
 • alergia na znieczulenie oraz chrom i nikiel,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • trądzik różowaty,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • skłonność do tworzenia się bliznowców,
 • choroba nowotworowa i chemoterapia.

Zabiegowi nie powinny się też poddawać osoby, które w ciągu ostatnich paru lat przeszły zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego (Sculptra).

U osób stosujących antykoagulanty, czyli leki przeciwzakrzepowe, mogą pojawić się krwiaki, zaleca się więc ograniczenie stosowania tych leków przed zabiegiem.

Radiesse - zalecenia po zabiegu

Ponieważ jest to preparat termostabilny, po jego wykonaniu skórze nie szkodzi wysoka temperatura, możliwe jest więc swobodne korzystanie z sauny i solarium. Na jego działanie nie wpływają też zabiegi laserowe.

Radiesse - cena zabiegu

Średnia cena zabiegu odmładzania twarzy z wykorzystaniem preparatu Radiesse wynosi 1 570 zł.

Podsumowanie i wnioski

Zabieg z użyciem preparatu Radiesse to nowatorska i doskonała metoda poprawy urody. Wstrzyknięty preparat wypełnia i nadaje objętości bruzdom i zmarszczkom, ubytkom i zapadnięciom, przywracając młodzieńczy wygląd twarzy.

Zabieg Radiesse jest uważany za bardzo bezpieczny, preparat w swoim składzie nie ma żadnych składników odzwierzęcych i nie wymaga wykonywania testów alergicznych.

Radiesse posiada w Europie certyfikat CE potwierdzający bezpieczeństwo jego stosowania i dopuszczenie do używania w zabiegach medycyny estetycznej.

Metoda Radiesse idealnie sprawdza się też w terapiach łączonych, gdzie można go stosować razem z botoksem (po 7 dniach) lub z mezoterapią, kwasem hialuronowym, czy koktajlami odmładzającymi (po 2 tyg.).

Aktualizowane: 31.01.2019

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne - Cenniki

Ceny od 1 600 zł
zazwyczaj do 4 000 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Ceny od 1 800 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Ceny od 1 500 zł
zazwyczaj do 1 800 zł
Dr Piotr Turkowski
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 1 900 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
Ceny od 1 600 zł
zazwyczaj do 1 800 zł
dr Katarzyna Mudel

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne

94% poleca. 25 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni