Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne

Autor:

Czas nie jest łagodny dla naszej skóry, pod jego wpływem traci swoje atuty; jędrność i świeżość. Robi się wiotka i pokryta zmarszczkami, na skutek utraty ujędrniającego kwasu hialuronowego i stopniowego zaniku tkanki tłuszczowej, która utrzymuje skórę w odpowiednim napięciu i zapewnia młody kształt twarzy. Te niemiłe dla oka efekty starzejącej się skóry odwróci modelowanie twarzy, poprzez uwypuklanie miejsc zapadniętych i pokrytych zmarszczkami – zabieg Radiesse.

Radiesse jest jednym ciekawszch preparatów do wypełniania zmarszczek i odmładzania wyglądu. Zawarty w składzie hydroksyapatyt wapnia, który posiada silne właściwości stymulujące komórki skóry, czyli fibroblasty,. Dzięki hydroksyapatytowi wapnia podany preparat w naszą skórę aktywuje fibroblasty do produkcji nowych ujędrniających włókien kolagenowych czy innych ważnych substancji budulcowych. Aplikowany bezpiecznie w ludzką skórę, preparat Radiesse spełnia więc podwójną rolę; wypełniacza biologicznie nieaktywnego oraz silnego biostymuluatora komórek i tkanek do działania odmładzającego i odnawiającego. Metoda ta pozwala w sposób naturalny odmłodzić rysy i owal twarzy, znacząco poprawia też strukturę skóry.

Wskazania

Metoda Radiesse poprawia urodę w sposób bierny i czynny. Aktywuje przy tym pracę komórek skórnych, zwiększa gęstość skóry i poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego i sztucznego dodawania objętości. Radiesse ma działanie wypełniające i pobudzające oraz modeluje cały kontur twarzy. Zabieg Radiesse może być więc stosowany do: wypełniania umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, „marionetki” i obszarów jarzmowych, poprawy kształtu i konturu twarzy (w tym nosa, wgłębień w okolicach skroni, zagłębień podbródka), korekcji policzków i okolicy kątów żuchwy, odmładzania grzbietowej powierzchni rąk (dłonie również marszczą się z wiekiem, a na ich zewnętrznej stronie zaczynają się uwypuklać podskórne naczynia krwionośne, ścięgna i kości). Co ważne, preparat Radiesse można też używać do korekcji ubytków u pacjentów z HIV, powstałych na skutek lipoatrofii.

vyplne injekce botox oblicej

Przebieg ozabiegu

Wytypowane miejsca zabiegowe najpierw poddaje się znieczuleniu lokalnemu. Natomiast w trakcie późniejszego zabiegu iniekcji metodą igłową, podaje się pacjentowi preparat Radiesse, który zawiera hydroksyapatyt wapnia. Środek jest wstrzykiwany cienkimi igłami we wcześniej wyznaczone miejsca w tkankę skóry. Lekarz zajmujący się medycyną estetyczną wybierze odpowiednie miejsca podania preparatu tak aby uzyskać najlepszy efekt. Opisany zabieg wypełniania trwa średnio ok. 0,5 godz. i zwykle nie wymaga korekcji czy poprawy.

Rekonwalescencja

Zabieg nie jest skomplikowany i mocno inwazyjny, dlatego od razu po nim pacjenci z reguły wracają do swojej normalnej, pełnej aktywności. Możliwe są jedynie takie niepożądane objawy uboczne, jak lekki ból, obrzęk, i niewielkie zasinienia czy zaczerwienienia, które ustępują jednak bardzo szybko (po 2-3 dniach).

Widoczność efektów zabiegu

Zabieg Radiesse umożliwia w pełni bezpieczne i szybkie odzyskanie utraconej objętości tkanek oraz napięcia i gładkości skóry. Efekty zyskuje się praktycznie od razu, ponieważ specjalny nośnik żelowy preparatu umożliwia natychmiastowe wypełnienie bruzd, zmarszczek i zapadnięć skórnych. Radiesse jest przy tym preparatem który w sposób naturalny szybko jest wchłaniany. Dzięki tej właściwości nazywanej biokompatybilonością preparat nie powoduje efektów niepożądanych. Zwykle wystarczy zrobić pojedynczy zabieg, aby osiągnąć oczekiwaną poprawę wyglądu. Po 3-4 miesiącach po zabiegu zaleca się ponowny kontakt z lekarzem. Na konsultacji lekarz będzie mógł ocenić efekt. Gdyby zaistniała taka potrzeba może wykonać zabieg podczas którego uzupełnione zostaną niedoskonałości. Po 4 miesiącach od podania preparatu w skórę, w sposób naturalny znika. W miejscach podania pozostają jednak pobudzone preparatem fibroblasty skórne, które produkują nowy ujędrniająco-odmładzający kolagen. Podane w skórę mikrocząsteczki hydroksyapatytu wapnia aż do zaniku budują specyficzne rusztowanie i oddziałują stymulująco na produkcję nowych włókien kolagenu. Dzięki temu procesowi skóra w naturalny sposób rozpoczyna odmładzanie, staje się grubsza, wzrasta jej napięcie i elastyczność. Wygląda ładnie i zdrowo. Uzyskany lepszy wygląd utrzymuje się zwykle przez ponad rok (ok. 18 miesięcy) lub dłużej.

Powikłania

Preparat Radiesse jest wypełniaczem o unikatowym i opatentowanym składzie., Głównym jego składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia, substancja ? identyczna z naturalnie występującą w naszych kościach i zębach. Oznacza to, że nie jest więc szkodliwa dla organizmu człowieka i gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu, co dodatkowo potwierdziły też liczne badania kliniczne.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu Radiesse to: choroby ogólnoustrojowe o podłożu autoimmunologicznym, opryszczka, stany zapalne, alergia na znieczulenie oraz chrom i nikiel, niewyrównana cukrzyca, trądzik różowaty, ciąża i karmienie piersią, skłonność do tworzenia się bliznowców, choroba nowotworowa i chemioterapia. Zabiegu nie powinny też robić osoby, które w ciągu ostatnich paru lat przeszły zabieg z kwasem polimlekowym (Sculptra). Ponadto, u osób stosujących antykoagulanty czyli leki przeciwzakrzepowe, mogą pojawić się krwiaki, zaleca się więc ograniczenie stosowania tych leków przed zabiegiem. Ponieważ jest to preparat termostabilny, po jego wykonaniu skórze nie szkodzi natomiast wysoka temperatura, możliwe jest więc swobodne korzystanie z sauny i solarium. Na jego działanie nie wpływają też zabiegi laserowe.

Podsumowanie i wnioski

Radiesse to nowatorsks i doskonała metoda poprawy urody. Wstrzyknięty preparat wypełnia i nadaje objętości bruzdom i zmarszczkom, ubytkom i zapadnięciom, przywracając przez to naturalny wygląd twarzy. Zabieg Radiesse jest przy tym uważany za bardzo bezpieczny i nie wymaga wykonywania testów alergicznych dotyczących substancji, używany preparat w swoim składzie nie ma żadnych składników odzwierzęcych. Radiesse posiada w Europie certyfikat CE potwierdzający bezpieczeństwo jego stosowania i dopuszczenie do używania w zabiegach medycyny estetycznej. Metoda Radiesse idealnie sprawdza się też w terapiach łączonych, gdzie można go stosować razem z botoksem (po 7 dniach) lub z mezoterapią, kwasem hialuronowym, czy koktajlami odmładzającymi (po 2 tyg.).

Aktualizowane: 29.04.2016

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Gość 24.09.2013
Warto

Witam. Mam 50 lat i zawsze starałam się dbać o swój wygląd. Pracuje w banku i to dłonie są moją wizytówką, dlatego zdecydowałam się na zabieg Radiesse u dr Ewy Rybickiej. To nie pierwszy zabieg, który Pani doktor mi ro... Więcej 

Mariola 15.07.2013
Warto

Witam, bardzo się cieszę, że trafiłam pod opiekę Pani dr Ewy Rybickiej. Mam 58 lat i jestem jej stałą pacjentką od dłuższego czasu. Dzięki Pani dr moja twarz wygląda dużo młodziej, radośniej, jest "odświeżona". Pełen pro... Więcej 

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne - Cenniki

Ceny od 1 800 zł
dr n. med. Wojciech Rybak - ARS ESTETICA
Klinika La Perla
Warszawa, Zakopane, Kraków, Józefów, Bolesławiec, Rzeszów
Ceny od 2 500 zł
Klinika La Perla
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 1 900 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 1 800 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 1 000 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
KNACK CLINIC - Chirurgia Plastyczna M. Knakiewicz

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne

93% poleca. 22 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zdjęcia pacjentów
Zabiegi, na które wybierają się inni