Autor:

Sculptra to naturalny stymulator kolagenu, który stosuje się w nieinwazyjnym zabiegu liftingującym. Preparat wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły, dzięki czemu jest bezbolesny. Pozwala na przywrócenie młodego wyglądu i owalu twarzy. Na popularność tego zabiegu wpłynęły nie tylko spektakularne efekty, ale i fakt, że jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Działaniu preparatu Sculptra najczęściej poddają się osoby, które obserwują u siebie zanik tkanki tłuszczowej w obszarach twarzy.

face lifting oblicej

Wskazania 

Kto powinien poddać się zabiegowi z użyciem preparatu Sculptra? Korzystają z niego nie tylko pacjenci w średnim wieku i starsi, ale i młodsi, którzy traktują go jako profilaktykę, ponieważ pragną dzięki niemu opóźnić procesy starzenia.

Wskazań do zabiegu jest wiele. Jednym z głównych zaleceń jest utrata jędrności skóry, zmarszczki, bruzdy oraz utrata owalu twarzy. Wskazaniem do skorzystania z zabiegu jest także ścieńczenie i pobruzdowanie skóry. Zabieg stosowany jest u pacjentów, którzy zmagają się z utratą jędrności poszczególnych części twarzy i ciała.

Z pomocą tego preparatu możemy zmniejszyć zmarszczki nosowo-wargowe czy na linii marionetki. Sculptra jest pomocna w niwelowaniu ubytków powstałych wskutek operacji, blizn zanikowych lub powikłań związanych z odsysaniem tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu z preparatem Sculptra

Preparat Sculptra aplikowany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Przed rozpoczęciem terapii niezbędne jest odbycie konsultacji lekarskiej, która pozwoli na ustalenie planu całej terapii. W trakcie spotkania ze specjalistą powinniśmy poinformować go o skłonnościach do wszelkiego rodzaju alergii, przyjmowanych lekach, a także odbytych przez nas zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem powinniśmy zrezygnować ze stosowania środków przeciwzapalnych i leków obniżających krzepliwość krwi. Czas trwania zabiegu wynosi około 20 minut. W tym czasie lekarz aplikuje substancję w konkretne części twarzy poprzez kilkanaście nakłuć bardzo cienką igłą. Dzięki odpowiedniej grubości igły i zastosowaniu znieczulenia pacjenci nie skarżą się na trudny do zniesienia ból. Dyskomfort związany z odczuwanym bólem jest ledwo odczuwalny i nie stanowi przeszkody w poddaniu się zabiegowi.

Sculptra nie pozostawia po sobie także blizn. Aby preparat został prawidłowo rozprowadzony, lekarz rozmasowuje miejsca, w których został podany. Po odbytym zabiegu konieczny jest masaż okolic, gdzie został wykonany zabieg przez 14 dni. Pacjenci z niskim progiem bólu mają możliwość skorzystania z miejscowego znieczulenia.

Preparat Sculptra ma działanie stopniowe, a pierwsze rezultaty pojawiają się po około 6 tygodniach. Aby osiągnąć w pełni zadowalający efekt, potrzebne jest wykonanie 2-3 zabiegów, jednak już pierwszy potrafi przynieść poprawę wyglądu skóry. Wykonanie serii daje efekt na 2,5 roku. Po tym czasie zaleca się tylko pojedynczy zabieg.

Rekonwalescencja

Preparat Sculptra stanowi znakomitą alternatywę dla liftingu chirurgicznego, którego obawia się wiele pacjentów. Zabieg z użyciem kwasu L-polimlekowego przynosi zbliżone efekty i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i gojenia ran.

Charakterystycznym objawem, jaki może pojawić się po zabiegu jest zaczerwienienie, swędzenie lub delikatne zasinienie skóry, obrzęk czy opuchlizna. Dolegliwości te powinny jednak zniknąć po kilku dniach, a pacjenci mogą stosować na nie zimne okłady. Zabrania się korzystania z promieni słonecznych, solarium czy sauny przez około 2 tygodnie od zabiegu.

Widoczność efektów zabiegu

Po przebytym zabiegu zauważyć możemy rewelacyjne efekty w postaci wygładzenia i wyrównania pojawiających się w skórze zagłębień. Po upływie tygodnia skóra wraca jednak do swej pierwotnej postaci, a na kolejne efekty musimy poczekać około 4-6 tygodni. Jest to związane z procesem pobudzającym wytwarzanie tkanki łącznej.

W ciągu tych kilku tygodni, wprowadzony w głąb skóry kwas, stymuluje jej procesy naprawcze i powoduje zwiększenie produkcji kolagenu. W rezultacie jego poziom wzrasta, a skóra staje się zdrowsza, jędrniejsza i milsza w dotyku. Jej obecny stan powinien zostać oceniony przez lekarza, który określi potrzebę odbycia kolejnych zabiegów.

Powikłania

Sculptra jest zabiegiem, który nie powoduje specjalnych powikłań. Pacjentom zaleca się regularne masowanie poszczególnych części twarzy, które poddane zostały wstrzyknięciu preparatu Sculptra. Lekarz wykonujący zabieg powinien wskazać miejsca masażu i określić jego częstotliwość.

Przeciwwskazania

Mimo, że zabieg Sculptra może być stosowany u większości pacjentów, istnieje kilka przeciwwskazań, które nie pozwalają pacjentowi na skorzystanie z niego. Głównymi przeszkodami są ciąża i okres karmienia. Odradza się go także osobom ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych, z czynną infekcją wirusową lub bakteryjną czy chorobami autoimmunologicznymi.

Przeciwwskazaniem jest też choroba nowotworowa czy niewyrównana cukrzyca.

Sculptra - eliksir młodości

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, któremu jesteśmy w stanie wspólnie zaradzić. Wraz z postępującymi latami nasza skóra traci swój młody wygląd i blask jednak nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w stanie je przywrócić. Powodem starzenia się skóry jest zmniejszenie objętości tkanek i obniżenie produkcji kolagenu. Jeśli pragniesz poprawić wygląd swojej twarzy, szyi i dekoltu, Sculptra jest dla Ciebie! To jedna z najlepszych metod przeciwdziałających starzeniu się skóry.

Sculptra nazywany jest prawdziwym eliksirem młodości, a wszystko za sprawą jego wyjątkowego działania. Zabieg cechuje się niską inwazyjnością, nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych operacji, a potrafi przynieść zachwycające rezultaty. Rekonwalescencja przebiega w bardzo łagodny sposób, a skutki uboczne nie utrudniają pacjentowi codziennego funkcjonowania. Większość zabiegów odmładzających przynosi efekty w postaci sztucznego napięcia skóry. Sculptra w przeciwieństwie do nich zapewnia subtelny wygląd, którego zasługą jest pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu.

Decydując się na zastosowanie kwasu polimlekowego otrzymujemy trwałe efekty, którymi cieszyć możemy się nawet do 3 lat. Sculptra to świetny sposób na naturalne odmłodzenie i zadbanie o swoją skórę w bezpieczny sposób.

Aktualizowane: 10.04.2019

Więcej opinii na ten temat

Sculptra - Cenniki

Ceny od 1 800 zł
zazwyczaj do 2 600 zł
Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 1 200 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 1 300 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Ceny od 1 200 zł
zazwyczaj do 1 500 zł
Dr Iwona Radziejewska-Choma
dr n. med. Artur Sandelewski
Jaworzno, Bielsko-Biała, Kraków, Katowice
Ceny od 1 500 zł
dr n. med. Artur Sandelewski
Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni