Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Żylaki w ciąży

FAQ
FAQ
18 sie 2017 · Ostatnia odpowiedź: 29 cze 2018

Jak przeciwdziałać powstawaniu żylaków w czasie ciąży? Jakie są metody leczenia żylaków w czasie ciąży? Co można robić? Czy może leczenie można podjąć dopiero po okresie ciąży?

Reklama

odpowiedzi (3)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
dr Cezary Szary
dr Cezary Szary
29 cze 2018
Najlepsza odpowiedź
Leczenie niewydolności żylnej w ciąży to przede wszystkim jej zapobieganie. Używanie terminu żylaki to duże uproszczenie. Jest to jeden z obrazów klinicznych niewydolności żylnej. Ciąża to okres w czasie którego dochodzi do ujawnienia skłonności anatomicznych i skłonności genetycznych. Zjawisko inicjujące całą kaskadę "psucia żył na nogach" to niewydolność żylna miednicy. Żylaki na nogach zwykle są wtórne. W Klinice Flebologii zajmujemy się tym problemem oceniając ryzyko zjawisk wynikających z postępu ciąży, sprawdzamy które ułożenie jest najkorzystniejsze dla ciężarnej, dobieramy właściwą kompresjoterapię i uczymy jak minimalizować żylaki okolic intymnych pod koniec ciąży. Dopiero 3 miesiące po ciąży należy wykonać USG Doppler żył jamy brzusznej, miednicy i kończyn dolnych w celu zaplanowania leczenia. Cezary Szary, Klinika Flebologii
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
dr n. med. Diana Kupczyńska
2 ośrodki w Dolnośląskie, Mazowieckie... . 21 sie 2017
Dzień dobry,
w ciąży zalecam wszystkim Paniom noszenie wyrobów uciskowych - pończoch lub rajstop pierwszej klasy ucisku, o ile przed ciążą nie miały one żylaków. Jeśli przewlekła niewydolność żylna istniała przed ciążą, należy przez cały okres ciąży i połogu stosować wyroby uciskowe drugiej klasy ucisku. Po okresie ciąży i laktacji konieczne jest rozważenie leczenia zabiegowego, o ile istnieje taka konieczność. Wiele Pań po ciąży zgłasza się do mnie z powodu pojawiających się "popękanych naczynek" na nogach. Wtedy prawidłowym postępowaniem jest wykonanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, aby ocenić, czy zmiany estetyczne nie są pierwszym objawem chorób naczyń żylnych. Jeśli w/w badanie nie wykaże patologii, można przystąpić do korekty estetycznej szpecących zmian.

lek. Diana Kupczyńska
Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Centrum Medyczne Plus Med
2 ośrodki w Świętokrzyskie . 18 sie 2017
Liczne badania pokazują, że problem żylaków może dotyczyć prawie połowy kobiety będących w ciąży. W tym stanie kobiety szczególnie muszą zadbać o żylaki, bowiem poza tym, że zagrażają zdrowiu, mają tendencje do rozprzestrzeniania się w kolejnych ciążach. W razie jakichkolwiek dolegliwości, nie należy czekać, tylko zgłosić się do specjalisty i wykonać badanie USG doppler. To badanie służy wykluczeniu zakrzepicy żył. W przypadku żylaków niemających charakteru powikłań, najlepszym sposobem na ich przeciwdziałanie jest noszenie pończoch uciskowych lub specjalnych rajstop. Po urodzeniu dziecka należy rozważyć leczenie zabiegowe. Jest kilka skutecznych metod, np. usuwanie żylaków parą wodną, laserem czy klejem. Wybór najbardziej odpowiedniej dla pacjentki metody leczenia zabiegowego, należy skonsultować ze specjalistą.
Lek. Med. Paweł Bodzenta
Specjalista chirurgii naczyniowej.
Centrum Medyczne Plus Med Kielce
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Reklama

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Powiększanie biustu
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 20 sty 2020
Laserowe usuwanie żylaków
7 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 18 lip 2012

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady