Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Jak pozbyć się żylaków w pół godziny?

Jak pozbyć się żylaków w pół godziny?
Autor: Klinika Flebologii
Klinika Flebologii to nowoczesny ośrodek w Warszawie, oferujący usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu żylnego i żylaków.
Utworzono: 12 sty 2015 · Zaktualizowano: 29 sie 2023

W Klinice Flebologii w Warszawie, podobnie jak w najlepszych ośrodkach na świecie, nawet do 90% wszystkich przypadków niewydolności żylnej na nogach leczymy przy użyciu nieoperacyjnych metod wewnątrznaczyniowych, takich jak zamykanie żylaków klejem podawanym wewnątrznaczyniowo, wewnątrzżylna ablacja laserowa przy użyciu systemu ELVeS 1470 nm czy za pomocą mechano-chemicznej obliteracji. A gdy sytuacja tego wymaga, wykorzystujemy w walce z żylakami kilka metod łącznie, aby zapewnić pacjentowi optymalne rezultaty.

Klejenie żylaków kończyn dolnych

Pacjenci, którzy trafiają do naszej placówki z niewydolnością żylną, często pytają o możliwość szybkiego, skutecznego i bezbolesnego zlikwidowania żylaków. Zdarza się również, iż część z nich nie akceptuje pozabiegowych pończoch uciskowych, chce wyleczyć żylaki w okresie letnim albo została zdyskwalifikowana z zabiegów klasycznego usunięcia chirurgicznego z uwagi na nadmierną masę ciała.

W 2012 roku wprowadzono do powszechnego użytku metodę małoinwazyjnego klejenia żylaków, która przełamuje tego typu bariery. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, zespół Kliniki Flebologii jako pierwszy w Polsce zaczął wykonywać procedury wewnątrznaczyniowego klejania żylaków kończyn dolnych.

Klejenie żylaków kończyn dolnych to najnowsze na świecie podejście do leczenia niewydolności żylnej. Systemy do klejenia pozwalają nam zamykać żylaki różnego kalibru, nawet te największe. W większości przypadków klejenie zastępuje klasyczną metodę chirurgicznego usuwania żył. Zabieg ten jest procedurą wyjątkowo komfortową dla pacjenta. Wykonywany na jednej nodze trwa średnio 30-40 minut. Procedurę można wykonać na obu nogach podczas jednej sesji, co jest zaletą dla pacjentów chcących zaoszczędzić czas. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga stosowania tumescencyjnego znieczulenia nasiękowego (wielomiejscowych iniekcji wokół żylaka uśmierzających ból), które rutynowo wykorzystujemy przy termicznych zabiegach wewnątrzżylnych, takich jak: laseroterapia (EVLA), radioablacja (EVRF) czy zamykanie żylaków przy użyciu przegrzanej pary wodnej (SVS).

Przeczytaj też: Leczenie żylaków falami radiowymi – EVRF

W przypadku klejenia żylaków specjalnie zaprojektowane systemy cewników pozwalają na wejście do żylaka przez 2 mm otworek w skórze (bez nacinania miejsca dojścia skalpelem) i zasklepienie jego poszerzonego światła przy pomocy kleju podawanego w sposób kontrolowany. Tuż po zabiegu pacjent wstaje, udaje się na spacer i bez pończochy uciskowej wraca do codziennych zajęć.

Klejenie żylaków
Klejenie żylaków pozwala zamknąć mniejsze i większe naczynia krwionośne

Dla kogo?

Zabieg klejenia żylaków to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którym zależy na szybkim powrocie do codziennych aktywności. Po wykonaniu procedury nie ma konieczności noszenia pończoch uciskowych, dlatego można go wykonać latem. W przeciwieństwie do innych metod ryzyko wystąpienia plam po ekspozycji na słońce jest niskie, co również sprawia, że jest to najlepsza metoda w okresie letnim. 

Skleroterapia jest zalecana w przypadku pacjentów z różnymi objawami niewydolności żylnej, w tym tych, u których pojawiły się żylaki siatkowate, tzw. pajączki (teleangiektazje), malformacje i owrzodzenia żylne i niewydolność żył odpiszczelowych. Warto wspomnieć, że jest to metoda zalecana w przypadku żylaków, które wcześniej były leczone inną metodą, jednak nie osiągnięto dobrych efektów lub problem powrócił. Ze względu na małą inwazyjność to dobra metoda także w przypadku niegojących się owrzodzeń, jako że podczas zabiegu nie dochodzi do tak dużej ingerencji w obrębie rany jak podczas leczenia chirurgicznego.

dr n. med. Andrzej Popow
Hajnówka, Podlaskie
Centrum Medyczne AlfaEstetica
Częstochowa, Śląskie
Ars Estetica
Wrocław, Dolnośląskie

Zalety zabiegu klejenia żylaków

Nietrudno zauważyć, że zabieg klejenia żylaków to prawdziwa rewolucja w dziedzinie flebologii. Poniżej znajduje się lista najistotniejszych zalet zabiegu klejenia żylaków kończyn dolnych:

  • procedura bezbolesna, niewymagająca znieczulenia (brak nagrzewania tkanek wokół żylaka);
  • ponad 95% skuteczności zabiegu w obserwacjach 6-18 miesięcznych, przewyższająca metodę radioablacji (EVRF);
  • w większości przypadków brak konieczności stosowania wyrobów kompresyjnych po zabiegu;
  • możliwość szybkiego powrotu do codziennych obowiązków;
  • metoda związana z bardzo niskim ryzykiem siniaków i przebarwień (polecana latem!);
  • procedura nieniosąca ryzyka uszkodzenia gałęzi nerwowych znajdujących się w sąsiedztwie niewydolnych żył (brak efektu nagrzewania tkanek);
  • możliwość wykonania zabiegu klejenia żylaków na dwóch nogach jednocześnie (małe ryzyko incydentów zakrzepowych).
Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.