Opuchlizna pod okiem po Radiesse

Opuchlizna pod okiem po Radiesse

Ewa  |  Gość  |  łódzkie
  • 5 odpowiedzi
Witam,
Mam 35 lat. W grudniu 2013r. miałam podany Radiesse - tak mi doradziła pani doktór, ponieważ jestem szczupłą osobą i moja twarz wyglądała na zmęczoną, dodatkowo miałam widoczne bruzdy nosowo-wargowe i delikatną dolinę łez. Zaraz po podaniu, przez kilka dni, przyjeżdzałam do p. doktor, ponieważ miałam podpuchnięte jedno oko. W sumie podano mi 2 lub 3 zastrzyki, gdyż lekarz uznał, że jest to jakaś alergia. Jak się okazało, opuchlizna pod jednym okiem została do dzisiaj (taki woreczek). Czy jest szansa, że kiedykolwiek mi to zniknie? Dodam, że w międzyczasie miałam wypełnianą dolinę łez u innego lekarza i pod tym okiem miałam sporą opuchliznę. Proszę o radę, czy i co mogę z tym zrobić. Dziękuję za pomoc!
Face and Body Institute  |  Premium member  |  Kraków
  • 197 odpowiedzi
  • 12 Lubię to
Trudno odpowiedzieć.
Czy ktokolwiek wykonał Pani USG okolic poddanych zabiegowi?
Czemu zmieniła Pani lekarza i czy kolejny wiedział o powikłaniu po Radiesse i pomimo to podał kwas hialuronowy?
Czy miała Pani wykonane jakiekolwiek badania?

Pozdrawiam
Klaudia Zwiorek-Czech
Ewa  |  Gość  |  łódzkie
  • 5 odpowiedzi
Niestety, nikt nie wykonał mi USG, żadnych badań nikt nie zlecił. Zmieniłam lekarza, ponieważ pani doktor czuła się chyba urażona tym, że do niej wydzwaniam i esemesuję, iż niepokoi mnie ta opuchlizna. Stwierdziła, że po Radiesse nigdy nie wystąpiły żadne reakcje uczuleniowe i się po prostu mnie "pozbyła".
Oczywiście lekarzowi, który jako następny podał mi kwas hialuronowy powiedziałam o zaistniałej sytuacji.
dr Małgorzata Kossut  |  Premium member  |  Medycyna Estetyczna  |  Warszawa, Błonie
  • 179 odpowiedzi
  • 48 Lubię to
Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że była Pani leczona u 2 lekarzy. Nie wiadomo, czy obaj wiedzieli, jaki zabieg wykonał poprzednik. Powinna Pani natychmiast udać się do obu lekarzy i u nich zasięgnąć porady. Być może jest to hiperkorekcja( nadmiar preparatu), obrzęk limfatyczny( zastój limfy), może inne przyczyny. Proszę pilnie udać się do lekarzy, którzy wykonywali zabieg.
Ewa  |  Gość  |  łódzkie
  • 5 odpowiedzi
Lekarz, który podał kwas hialuronowy zasugerował, że Radiesse najprawdopodobniej zostało wprowadzone zbyt wysoko (w nieodpowiednim miejscu).
Czy w przypadku obrzęku limfatycznego można "coś" z tym zrobić?
Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź na: Ewa

dr Małgorzata Kossut  |  Premium member  |  Medycyna Estetyczna  |  Warszawa, Błonie
  • 179 odpowiedzi
  • 48 Lubię to
.Zdaję sobie sprawę,że ciężko będzie Pani czekać,aż preparat sam zniknie, tzn ok roku, wtedy , a nawet wcześniej , odpływ limfy z tej okolicy powinien samoistnie wrócić do normy, ale jedyne , co można do tego czasu robić , to SYSTEMATYCZNY drenaż limfatyczny. Proszę znależć doświadczoną kosmetyczkę, która przede wszystkim odpowiednim masażem ręcznym odprowadzi chociaż częściowo płyn z tej okolicy Trzeba go stale powtarzać,bo limfa będzie stale napływać . Byłoby dobrze,żeby kosmetyczka nauczyła Panią, jak taki drenaż się wykonuje, tak,żeby mogła Pani go wykonywać również w domu. Ilość preparatu będzie się stopniowo zmniejszać, a tym samym ucisk na okoliczne tkanki będzie coraz mniejszy. Pozdrawiam!

Odpowiedź na: dr Małgorzata Kossut

Ewa  |  Gość  |  łódzkie
  • 5 odpowiedzi
Już minął ponad rok, a ten nieszczęsny "woreczek" nadal jest.
Dziękuję za radę, na pewno poszukam doświadczonej kosmetyczki. Obawiam się tylko, że cokolwiek nie będę miała podane, to pod tym okiem od razu pojawi się opuchlizna:(
Pozdrawiam
dr n.med. Beata Wiśnicka  |  Basic member  |  Dermatologia  |  Wrocław, Świdnica
  • 107 odpowiedzi
  • 8 Lubię to
Witam, uważam że powinna się Pani udać do lekarza który ostatni robił zabieg. Jeśli wykonał go na już istniejącą opuchliznę to nie wiadomo czy nie trzeba będzie zastosować injekcji z hialuronidazy w celu rozpuszczenia preaparatu który dodatkowo poprzez ucisk mógł zaburzyć krążenie limfatyczne w tej okolicy.
Z mojego doświadczenia wiem że masaże limfatyczne u kosmetyczki w takiej sytuacji raczej nie przyniosą efektu ale można spróbować.
Z drugiej strony nie ma możliwści aby preparat Radiesse jedynie w jednym miejscu wywołał stałą opuchliznę i w dodatku w formie woreczka. Tak czy inaczej doświadczony lekarz dermatolog zajmujący się również medycyną estetyczną powinien wiedzieć co z tym zrobić i do takiego radzę się udać.
Pozdrawiam dr n.med. Beata Wiśnicka, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej
Dr Iwona Radziejewska-Choma  |  Premium member  |  Medycyna Estetyczna  |  Warszawa
  • 369 odpowiedzi
  • 67 Lubię to
Witam
Radiesse jest preparatem, który tak naprawdę zanika po około 6 m-cach, ale w miejscu jego podania utrzymuje się wyprodukowany "kolagen". Możliwe, że podany preparat ucisnął jakieś naczynia limfatyczne i zaburzył odprowadzanie limfy z okolicy oczodołu. następnie mogło dojść do zwłóknienia. Dodatkowo podany kwas hialuronowy ściągnął wodę i pogorszył wygląd. Bywa, że systematycznie wykonywane drenaże limfatyczne tej okolicy poprawiają jej wygląd. na pewno musi Pani unikać podawania kwasu hialuronowego w tej okolicy. Można stosować preparaty do mezoterapii wspomagjące przepływ limfatyczny, np. Eye bag solution. W trudnych przypadkach podaje się czasem kolagenazę, ale nie ma gwarancji, że uzyskamy po tym poprawę
Pozdrawiam
iwona Radziejewska
Ewa  |  Gość  |  łódzkie
  • 5 odpowiedzi
Proszę mi doradzić, co w takim przypadku mam zrobić z doliną łez, przez którą moja twarz wygląda na niesamowicie zmęczoną.

Odpowiedź na: Ewa

Konwalia  |  Gość  |  Galway
  • 164 odpowiedzi
  • 29 Lubię to
Wiem,ze preparatu radiesse nie powinno sie podawac pod oczy,poniewaz jest gesty i powoduje rozrost kolagenu.Niewiem ,dlaczego lekarz niemial takiej wiedzy..Mam nadzieje ze nie byla to kosmatyczka..?

Odpowiedź na: Konwalia

Ewa  |  Gość  |  łódzkie
  • 5 odpowiedzi
NIe, nie była to kosmetyczka, co nie oznacza, że i lekarz nie może zrobić krzywdy...a później odwrócić się od pacjenta...

Odpowiedź na: Ewa

Konwalia  |  Gość  |  Galway
  • 164 odpowiedzi
  • 29 Lubię to
Na tym forum powinno sie wymieniac tzw.,,pseudolekarzy,,ktorzy w medycynie estetycznej powoduja wiecej szkody,niz pozytku.A pacjenci slono za to placa.Ja mialam robione radiesse i bylam bardzo zadowolona,w kwietniu zamierzam zabieg powtorzyc.Uwazam ,ze jest trwalszy i skuteczniejszy niz kwasy,a podany prawidlowo nie powoduje zadnych skutkow ubocznych..no..ew.malutkie siniaczke,ktore mozna przykryc puderkiem::)

Odpowiedź na: Ewa

Dr Iwona Radziejewska-Choma  |  Premium member  |  Medycyna Estetyczna  |  Warszawa
  • 369 odpowiedzi
  • 67 Lubię to
Może dobrym rozwiązaniem na dolinę łez byłby transfer tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Więcej opinii na ten temat

Gość 24.09.2013
Warto

Witam. Mam 50 lat i zawsze starałam się dbać o swój wygląd. Pracuje w banku i to dłonie są moją wizytówką, dlatego zdecydowałam się na zabieg Radiesse u dr Ewy Rybickiej. To nie pierwszy zabieg, który Pani doktor mi ro... Więcej 

Mariola 15.07.2013
Warto

Witam, bardzo się cieszę, że trafiłam pod opiekę Pani dr Ewy Rybickiej. Mam 58 lat i jestem jej stałą pacjentką od dłuższego czasu. Dzięki Pani dr moja twarz wygląda dużo młodziej, radośniej, jest "odświeżona". Pełen pro... Więcej 

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne - Powiązane videa

Radiesse (Calcium hydroxyapatyt), wypełniacze repermanentne

93% poleca. 22 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy