Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Mieszanie kwasów

kamila_kochano315726
kamila_kochano315726
31 paź 2015 · Ostatnia odpowiedź: 4 lis 2015

Mam do państwa pytanie, ok 2 mięs temu miałam odtrzykiwane usta kwasem Princess i zastanawiam się czy mogłabym dostrzyknac inny kwas ? Np Juvederm ?

Reklama

odpowiedzi (6)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Premium
Ars Estetica
2 ośrodki w Dolnośląskie, Mazowieckie... . 3 lis 2015
Najlepsza odpowiedź
Dzień dobry,

Istnieje taka możliwość, natomiast w tej kwestii najlepiej polegać na lekarzu, który po bezpośredniej konsultacji, będzie w stanie dobrać to, co najlepsze,
Jeśli rozważa Pani ponowną korektę ust proszę przesłać dobrej jakości zdjęcia- przekażę je naszym specjalistom celem dokonania wstępnej konsultacji.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska
Kosmetolog

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica
Premium
dr Katarzyna Mudel
Warszawa . 4 lis 2015
Witam,
Oczywiście nie ma przeciwwskazań do podania innego rodzaju kwasu hialuronowego w tę samą okolicę.Należy jednak zastanowić się nad pytaniem : Dlaczego inny" kwas" a nie taki sam skoro jest brak oczekiwanego efektu? Zawsze bezpieczniej !
Oby nie za dużo,
pozdrawiam Katarzyna Mudel
WhatsApp
Premium
Dziekuje za zapytanie.
Prawdopodobnie nic strasznego sie nie stanie, ale lepiej nie mieszac roznych produktow, jako ze odrozniaja sie one od siebie zarowno stopniem tzw. "crosslinking" jak i tez czynnikiem tego procesu (n.p. 1,4-butanedioldigilcideter) i innymi dodatkami, co moze powodowac nieprzewidziane reakcje (n.p. alergiczne).
Pozdrawiam
Dr. Tribull
Szanowna Pani ,
Nie widzę sensu zmiany preparatu. Większośc z nich można stosować wymiennie. Nie jest to jednak zalecane tak jak np. wlewanie innego oleju silnikowego nawet o takiej samej specyfikacji.
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
Warszawa . 1 lis 2015
Nie ma przeciwskazańiem do podawania innego rodzaju kwasu hialuronowego w te sama okolicę.
Ograniczeniem jest ilość,a co zatem idzie estetyka. Czasem 2 ml kwasu hialuronowego podana w usta to zdecydowanie zbyt duzo.
Ewa Rybicka
dr Iwona Radziejewska-Choma
Warszawa . 31 paź 2015
Witam
Tak. Nie ma przeciwwskazań do podania innego kwasu hialuronowego. Nie wolno jedynie podawać kwasu hialuronowego w miejsca, gdzie uprzednio wstrzyknięty był wypełniacz permanentny.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.

Powiązane pytania

Powiększanie ust tłuszczem - trwałość zabiegu

assiaa
assiaa
30 lis 2017 · Ostatnia odpowiedź: 4 gru 2017

Proszę Państwa! Podejrzewam, że podobne pytanie przewija się w różnych tematach i kontekstach, prosiłabym o rzetelną informację zarówno Państwa specjalistów, jak i osoby, które miały przeprowadzony tego typu zabieg. Interesuje mnie kwestia powiększania ust własnym tłuszczem. Na stronach różnych specjalistów odnajduję sprzeczne informacje na temat trwałości takiego zabiegu. Czytałam info zarówno o tym, iż po kilku zabiegach efekt jest trwały (NA STAŁE), widziałam wiadomość o konieczności ponownego zabiegu po kilku latach (nie pamiętam dobrze, mowa była chyba o ok 6 latach), u innego lekarza wyraźnie padło stwierdzenie, iż jest to zabieg tymczasowy wymagający powtórek aby podtrzymać efekt, gdyż usta same z siebie pozbawione są tkanki tłuszczowej (w związku z tym wszczepiona się nie wgaja). Rozumiem, iż jest wiele uwarunkowań zarówno indywidualnych, okołozabiegowych. Czy można jednoznacznie stwierdzić, że po określonej ilości zabiegów efekt będzie trwały? czy formalnie zabieg lipotransferu pod względem efektu będzie przypominał kwas hialuronowy z koniecznością ponownego dostrzykiwania po określonym czasie? Bardzo proszę o szczere opinie!dziękuję i pozdrawiam!

odpowiedzi (2)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Premium
Dr n. med. Lubomir Lembas
Warszawa . 3 gru 2017
Najlepsza odpowiedź
Dzień dobry,
w USA jest największy "rynek" chirurgii plastycznej;
aspiracyjne przeszczepy tłuszczu w usta są tam wykonywane od lat 80-tych - masowo;
przynajmniej od około 10 lat na kongresach chirurgii plastycznej w USA pokazywane są przypadki pacjentów, którzy mieli aspiracyjny przeszczep tkanki tłuszczowej w usta wiele lat wstecz, a potem przytyli - usta zrobiły się monstrualne (gdyż przytyły);
tkankę tłuszczową do przeszczepu pobiera się z miejsc, gdzie pacjentka/ pacjent mają nadmiar tłuszczu (w tych miejscach nie mogą się wręcz pozbyć tłuszczu odchudzaniem);
tkanka tłuszczowa w miejscu gdzie zostanie przeszczepiona zachowuje się tak samo jak w miejscu skąd jest pobierana;
tycie ust po korekcie ich przeszczepem tłuszczu to dowód na to, że część podanych komórek tłuszczowych wgaja się na zawsze;
my w Polsce jesteśmy jeszcze na etapie kiedy największym problemem po zabiegach z przeszczepem tłuszczu jest niewystarczająca korekta;
uczmy się od naszych przyjaciół Amerykanów - bądźmy ostrożni i nie idźmy w kierunku nadmiernej korekty;
generalnie to jaki odsetek podanej tkanki tłuszczowej się wgoi na zawsze, a jaki wchłonie się bezpowrotnie zależy od wielu zmiennych (skąd i jak pobierzemy tłuszcz, w jaki sposób go "obrobimy" i w jaki sposób podamy; u dwóch różnych osób w tej samej okolicy anatomicznej tkanka tłuszczowa jest bogatsza lub uboższa w komórki macierzyste - to też ma ogromne znaczenie);
na dzień dzisiejszy jesteśmy w trakcie uczenia się i poznawania tych wsz

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady