Witam, Chciałabym zadać trochę nietypowe pytanie, dotyczące nowych technologii w urządzeniach, których używamy i ich oddziaływania na naszą skórę . Konkretnie chodzi o nowej generacji telefony komórkowe iPhone, które posiadają funkcje Face ID skanowania twarzy, działającą na podczerwień . Domyślam sie że nie jest to ten sam rodzaj i moc podczerwieni, co wykorzystywany jest w medycynie estetycznej do zabiegów . Nie jestem jednak pewna, czy takie częste lub nieumiejętne używanie tej funkcji jest bez znaczenia na naszej skóry twarzy, dodatkowo jeśli ktoś ma świeżo zrobiony wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego?. Pozdrawiam Nika
Jest to bardzo obszerny temat który dotyczy wielu aspektów promieniowania elektromagnetycznego. Jeśli chodzi o używanie promieni podczerwonych do identyfikacji twarzy to w zależności od przeznaczenia danego urządzenia w grę wchodzą różne długości fal z tego samego spektrum. Fale podczerwone są częścią promieniowania elektromagnetycznego tak jak i fale światła widzialnego. Najdłuższe widzialne fale maja około 700 nm (nanometrów). Powyżej tej długości, od 700nm do 1000 nm rozpoczynają się "bliskie" fale podczerwone. W telefonach komórkowych do rozpoznawania twarzy używa się właśnie tych długości fal - Near Infra Red ,NIR. Czy są one szkodliwe? Do tej pory nic na to nie wskazuje. Co nie znaczy że za 20 lub 30 lat retrospektywne badania mogą wykazać coś innego.
Mówimy tu o wpływie tych fal na oczy oraz na skórę. Mimo że nie ma rzeczy niemożliwych w medycynie wydaje się że wpływ tych długości fal na skórę nie ma żadnego znaczenia z dwóch powodów - rozpoznawanie twarzy w telefonie jest procesem trwającym kilka sekund oraz długość fal jest w zakresie uważanym za nieszkodliwe.
Ponad 80% energii słonecznej docierającej do nas to fale podczerwone. Ponad 90% energii uchodzącej z żarówek jarzeniowych to promienie podczerwone. Mnóstwo urządzeń którymi jesteśmy otoczeni używa podczerwieni mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawę.
Uraz narządu wzrokowego przez podczerwień to trochę inna sprawa. Jest wiele stron internetowych przestrzegających o niebezpieczeństwie związanym z efe
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.