Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Fale radiowe a kwas hialuronowy

Alea
Alea
28 sie 2019 · Ostatnia odpowiedź: 8 lut 2020

Czy fale radiowe przyśpieszają wchłanianie się kwasu hialuronowego? Jak szybko widać tego efekt zakładając, że kwas hialuronowy średnio utrzymuje się ok 12 mcy?

Reklama

odpowiedzi (11)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Premium
Warszawa . 29 sie 2019
Najlepsza odpowiedź
Dzien dobry
Zasadą jest, że podany kwas hialuronowy szybciej degraduje sie pod wpływem ciepła. Jedną z metod, której uzywamy do ogrzewania tkanek np w termoliftingu jest zastosowanie fali elektromagnetycznej o czestotliwości fali radiowej.
Jeżeli stosujemy RF w celu likwidacji źle podanego HA, efekt zależy od głębokości, na jakiej jest zdeponowany kwas ( im głębiej tym gorzej działa) oraz rodzaju kwasu (im mocniej sieciowany tym trudniej się degraduje).
Jeżeli kwas jest dość miękki i płytko podany -np w usta- wystarczą 1-2 zabiegi do osiagniecia dobrego efektu.
Ewa Rybicka
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
10 sty 2020
Dziękuję za komentarz! Oczywiście zgadzam się że każdy z nas ma własne doświadczenia z przypadkami które wychodzą poza ramy podręcznika. Pozwala to nam być lepszymi lekarzami i czyni medycynę dziedziną niezmiernie ciekawą i, na szczęście, nie poznaną do końca. Zawsze jednak pozostaje pytanie czy nasze obserwacje odzwierciedlają prawdziwa istotą problemu.
Gdy, na przykład, do tej pory zdrowy pacjent ma wszystkie objawy jak i badania sugerujące zapalenie płuc dla wielu z nas nie jest instynktem rozważenie możliwości gruźlicy lub zapalenie płuc wywołane Mycoplasmą. Przez przypadek, jednym z moich akademickich nauczycieli był Maurice Mufson który opisał po raz pierwszy zapalenie płuc wywołane Mycoplasmą. Mimo ze nie jest to bardzo częsta przyczyna, widział on tą niezwykłą bakterię w każdym przypadku zapalenia płuc. Dlatego też, jego osobiste doświadczenie wpływało na diagnostykę która nie miała dużo wspólnego ze statystyka zapalenia płuc jak i codzienna praktyką.
W czasie pracy z rezydentami, każdy z nas prowadzących zajęcia zawsze przyjmuje rolę “advocatus diaboli”(adwokata diabla) , naśladując kilkuset-letnia, a nie istniejącą od niedawna, instytucję w Kościele Katolickim gdzie osoba przeciwna kanonizacji mogła przedstawić swoje przeciwstawiające się argumenty i zastrzeżenia . Zmusza to rezydenta lub studenta do rozważania wielu możliwości rozszerzając diagnostykę różnicowa. Jako przykład, przypadek który właśnie tu komentujemy. Wiemy że żadne z obecnie istniejących met
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
Warszawa . 9 sty 2020
Mam inne doświadczenia wynikające z obserwacji pacjentów. Rozpuszczany był kwas hialuronowy Neuvia- podawane duże dawki hialuronidazy ( kwas jest sieciowany PGE) Wtórnie do rozpuszczani powstawały obrzęki a w badaniu USG widoczne były zwłóknienia tkanek.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
8 sty 2020
W publikacji "Scientific Reports" w roku 2017 opublikowano badania nad obrzękami limfatycznymi spowodowanymi zwłóknieniami blokującymi odpływ limfy jako konsekwencja napromieniowań przy leczeniu nowotworów. Na poziomie komórkowym jest to spowodowane nagromadzeniem się naturalnie występującego kwasu hialuronowego. W okolice z obrzękiem wstrzyknięto hyaluronidazę która, na podstawie wcześniejszych badań, znacznie redukuje(!) fibrynogenezę, a więc zmniejsza zwłóknienia. . Obrzęk zredukowano po 7 dniach. Co więcej, badania histochemiczne wykazały że akumulacja kolagenu jak i różnicowanie miofibroblastów zostały znacznie zredukowane hialuroniodazą. Badania te wskazują na to że rozpuszczenie kwasu hialuronowego hialuronidazą powoduje przeciw-zwłóknieniową reakcję.
U pacjentów u których wstrzyknięty kwas hialuronowy spowodował obrzęk, poprzez blokadę tym kwasem odpływu limfy, hialuronidaza nie tylko odblokowuje naczynia limfatyczne ale, jak się okazuje, zmniejsza reakcje zwłóknieniową o ile istnieje ona z jakiegokolwiek powodu.
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
8 sty 2020
Brak rezultatu fal jest całkowicie oczekiwaną odpowiedzią. Wstrzyknięty kwas hialuronowy pozostaje niezmieniony pod wpływem radiofrekwencji, IPL jak i lasera. Co ciekawe, niedawno opublikowane badania nad wyizolowanym kwasem hialuronowym, wykazały że napromieniowanie tego kwasu dawkami używanymi do tradycyjnych badań stomatologicznych (np. zdjęcia panoramiczne) również nie mają żadnego wpływu na charakterystykę tego kwasu.
Pozdrawiam!
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
Warszawa . 6 sty 2020
To prawda, że sa sytuacje gdy trudno jest cieplem w satysfakcjonujący sposób przyspieszyć degradację HA. Z drugiej strony podanie hialuronidazy w tej okolicy może doprowadzić do zwłóknień blokujących odpływ limfy. Trzeba brać to pod uwagę wybierając metodę leczenia.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
5 sty 2020
Dwie największe prace na ten temat zostały opublikowane przez tą samą grupe z Johns Hopkins University, jedna pod koniec lat 90-tych i druga niedawno. Radiofrekwencja używana w medycynie estetycznej nie ma żadnego wpływu z wyjątkiem sytuacji gdzie wypełniacz został wstrzyknięty bardzo powierzchownie i w tym miejscu użyto RF microneedling penetrujący do 3mm. Podobne rezultaty otrzymano przy użyciu lasera oraz IPL - nie było wpływu na kwas hialuronowy.
Pozdrawiam!
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
dr Katarzyna Mudel
Warszawa . 1 wrz 2019
Tak, fale radiowe przyspieszają wchłanianie kwasu hialuronowego. Efekt działania zależy od kilku czynników, m.in. od gęstości kwasu hialuronowego ( im bardziej sieciowany = bardziej "gęsty" tym ten efekt trudniejszy), głębokości podania ( im głębiej tym efekt również słabszy), od czasu jaki upłynął od jego depozycji (im zadziałamy szybciej tym efekty jego degradacji większe). Najczęściej wykonujemy kilka zabiegów z zastosowaniem RF w celu osiągnięcia "sukcesu". Bywa, że mimo wszystko sięgamy po hialuronidazę
WhatsApp
Premium
Ars Estetica
2 ośrodki w Dolnośląskie, Mazowieckie... . 29 sie 2019
Zgadzając się z przedmówcami, fale radiowe przyspieszają wchłanianie się kwasu hialuronowego. Efekt zależny jest od kilku czynników - m. in. głębokości, rodzaju podanego kwasu, jak również intensywności i częstotliwości wykonywanych zabiegów.
Aleksandra Duczmal
fizjoterapeuta, kosmetolog
Jeśli zależy pani na szybkim i skutecznym odwróceniu efektu po podaniu kwasu hialuronowego zalecanym postępowaniem jest podanie specyficznego enzymu - hilauronidazy , który " rozpuszcza" depozyt kwasu hial. Zabieg ten może być wykonany jedynie przez lekarza, po próbie uczuleniowej. Inne metody oparte na podgrzewaniu wymagają powtórzeń i cierpliwości , jednocześnie generując koszty. DR Parda KLinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
Warszawa . 29 sie 2019
Dzień dobry.
Jest dokładnie tak, jak pisze P. Dr Rybicka - wszystkie zabiegi podgrzewające tkanki przyspieszają degradację podanego kwasu hialuronowego, może to być RF, ale także i HIFU.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej
WhatsApp
Reklama

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Laserowe zabiegi dermatologii estetycznej
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 27 kwi 2022
Radiofrekwencja mikroigłowa
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 23 lis 2021
Kwas hialuronowy
10 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 19 maj 2019
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
8 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 8 gru 2016
HIFU
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 22 mar 2019
Kwas hialuronowy
3 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 13 lis 2019
Kwas hialuronowy
4 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 14 lis 2019
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 30 kwi 2021
Anti-aging
5 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 5 paź 2021
Kwas hialuronowy
10 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 20 lut 2012

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady