Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Mezoterapia igłowa – 5 przykładów najczęstszych zastosowań

Mezoterapia igłowa – 5 przykładów najczęstszych zastosowań
Dr Izabela Lenartowicz
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej.
Utworzono: 28 sty 2020 · Zaktualizowano: 26 kwi 2022
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Zazwyczaj wykorzystuje się mieszanki składników o działaniu regenerującym oraz odżywczym. Wśród podawanych substancji wymienić możemy m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty i peptydy, a także na przykład kwas hialuronowy. Specjalnym rodzajem mezoterapii jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. 

Podany preparat rozprzestrzenia się w skórze (w miejscu iniekcji) i stopniowo poprawia jej stan. Co ważne, zabieg nie jest bolesny, a ślady po wkłuciach szybko przestają być widoczne. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się poddanie się serii kilku zabiegów w odstępach co kilka tygodni. Liczba sesji jest ustalana indywidualnie z pacjentem i zależy od różnych czynników. Wykorzystywana substancja lecznicza dobierana jest do potrzeb danego pacjenta i do rodzaju problemu, z którym się on boryka.

Zabieg mezoterapii igłowej – najpopularniejsze zastosowania

Mezoterapia igłowa wykonywana jest od kilkudziesięciu lat. Początkowo jej zastosowaniem było leczenie uciążliwych bólów głowy, chorób neurologicznych oraz żylaków. Obecnie zabieg ten ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie jest jedną z najchętniej stosowanych i sprawdzonych metod walki z różnymi problemami estetycznymi, zarówno na twarzy, jak i na ciele. Mezoterapia igłowa jest stosowana do leczenia wielu problemów. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne zastosowania tej metody.

Dr n. med. Tomasz Bonczar
Brak opinii
Kraków, Małopolskie
dr Rafał Woś
Katowice, Śląskie
Lek. med. Małgorzata Ornatowska
Brak opinii
Kraków, Małopolskie

Regeneracja skóry

Zabieg umożliwia znaczącą poprawę kondycji skóry. Po wstrzyknięciu substancji o działaniu rewitalizującym staje się ona jędrna oraz nawilżona. Widoczne jest zwiększenie napięcia oraz elastyczności, dzięki czemu cera wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Z tego względu mezoterapię stosuje się u osób z pierwszymi lub bardziej zaawansowanymi oznakami starzenia, a także z przesuszoną, odwodnioną, źle odżywioną i zmęczoną cerą. 

Zniwelowanie drobnych zmarszczek

Jednym z zastosowań mezoterapii igłowej jest redukcja objawów starzenia się. Odpowiednio dobrany preparat leczniczy, wstrzykiwany w skórę pacjenta, ma za zadanie pobudzić syntezę kolagenu. Dzięki temu zmarszczki stają się płytsze, a cera sprężysta. W tym celu stosowane są preparaty z antyoksydantami, kwasem hialuronowym, kwasami tłuszczowymi, witaminami (A, C, E), flawonoidami, polifenolami itp. Zabieg ten wykonuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i innych miejsc – delikatnej skóry wokół oczu, dekoltu oraz dłoni. 

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia polegana wstrzykiwaniu substancji aktywnych do naskórka, dzięki czemu działają one w głębszych warstwach skóry.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Mezoterapię igłową wykonuje się również w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. W ten sposób pobudza się produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry i dba się o odpowiedni poziom nawilżenia. Zapobieganie powstawaniu zmarszczek pozwala na dłuższe zachowanie młodej, gładkiej cery. Specjalista dobiera odpowiednią ilość sesji zabiegowych. W tym przypadku zaleca się powtarzanie zabiegu co jakiś czas (np. 6-12 miesięcy) w ramach profilaktyki i podtrzymania efektów

Terapia skóry głowy

Zabieg stosowany jest również w celu leczenia wypadania włosów (np. po zakończeniu karmienia piersią czy w przypadku osób borykających się z łysieniem plackowatym). Wstrzykiwana w skórę głowy substancja lecznicza ma za zadanie zahamować utratę włosów i stymulować wzrost nowych cebulek. Preparaty stosowane w tym przypadku najczęściej zawierają takie składniki jak biotyna, retinol, żeńszeń, tokoferol czy oligopeptydyZaleca się wykonanie przynajmniej 3-4 sesji zabiegowych, a na efekty należy zaczekać kilka miesięcy.

Redukcja cellulitu

Mezoterapia igłowa pomaga także w walce z niechcianym cellulitem i skórką pomarańczową znajdującą się najczęściej na pośladkach i udach. Stosowana substancja lecznicza składa się m.in. z kofeiny, która poprawia mikrokrążenie krwi i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny. Powoduje to, że skóra staje się gładka, jędrna i sprężysta. To jedna z najskuteczniejszych metod walki z tym problemem. Aby osiągnąć pożądane rezultaty zaleca się wykonanie od 4 do 6 sesji zabiegowych co kilka tygodni.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.