Mezoterapia igłowa – 5 przykładów najczęstszych zastosowań

Mezoterapia igłowa – 5 przykładów najczęstszych zastosowań
Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2006 r. prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej Lenartowicz Clinic w Katowicach. Trener technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej.
Utworzono: 28 sty 2020 · Zaktualizowano: 20 maj 2020

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczej. Zazwyczaj stanowi ona mieszankę składników o działaniu regenerującym oraz odżywczym. Podany preparat rozprzestrzenia się w skórze (w miejscu iniekcji) i stopniowo poprawia jej stan. Co ważne, zabieg nie jest bolesny, a ślady po wkłuciach szybko przestają być widoczne. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zaleca się poddanie się serii kilku zabiegów mezoterapii igłowej. Wykorzystywana substancja lecznicza dobierana jest do potrzeb danego pacjenta i do rodzaju problemu, z którym się on boryka.

Zabieg mezoterapii igłowej – najpopularniejsze zastosowania

Mezoterapia igłowa wykonywana jest od kilkudziesięciu lat. Początkowo jej zastosowaniem było leczenie uciążliwych bólów głowy, chorób neurologicznych oraz żylaków. Obecnie zabieg ten stosuje się najczęściej w następujących przypadkach:

Regeneracja skóry

Zabieg umożliwia znaczącą poprawę kondycji skóry. Po wstrzyknięciu substancji o działaniu rewitalizującym staje się ona jędrna oraz nawilżona. Widoczne jest zwiększenie napięcia oraz elastyczności, dzięki czemu cera wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Zniwelowanie drobnych zmarszczek

Jednym z zastosowań mezoterapii igłowej jest redukcja objawów starzenia się. Odpowiednio dobrany preparat leczniczy, wstrzykiwany w skórę pacjenta, ma zadanie pobudzić syntezę kolagenu. Dzięki temu zmarszczki stają się płytsze, a cera sprężysta. Zabieg ten wykonuje się zarówno w obrębie twarzy, jak i innych miejsc – delikatnej skóry wokół oczu, dekoltu oraz dłoni.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Mezoterapię igłową wykonuje się również w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. W ten sposób pobudza się produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry i dba się o odpowiedni poziom nawilżenia. Zapobieganie powstawaniu zmarszczek pozwala na dłuższe zachowanie młodej, gładkiej cery

Zniwelowanie problemu z nadmiernym wypadaniem włosów

Zabieg stosowany jest również w celu leczenia wypadania włosów (np. po zakończeniu karmienia piersią czy w przypadku osób borykających się z łysieniem plackowatym). Wstrzykiwana w skórę głowy substancja lecznicza ma za zadanie zahamować utratę włosów i stymulować wzrost nowych cebulek.

Redukcja cellulitu

Mezoterapia igłowa pomaga także w walce z niechcianym cellulitem, czyli tzw. skórką pomarańczową znajdującą się najczęściej na pośladkach i udach. Stosowana substancja lecznicza składa się m.in. z kofeiny, która poprawia mikrokrążenie krwi i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny. Powoduje to, że skóra staje się gładka, jędrna i sprężysta.

Poproś o ofertę jednym kliknięciem
Przedstawimy Ci ofertę bezpłatnie!

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.