Mezoterapia igłowa - wszystko co chcesz wiedzieć

Autor:

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej niezmiennie od wielu lat jest mezoterapia igłowa. To prawdziwa gwiazda wśród procedur anti aging i zabiegów nawilżających. Skóra sucha starzeje się bowiem dwa razy szybciej. Dlatego specjaliści od urody nieustannie przypominają, że nie ma odmładzania bez nawilżania. Mezoterapia to doskonały zabieg nawilżający naszą skórę, a produkt saypha® RICH cieszy się zaufaniem tysięcy pacjentek na całym świecie.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to inaczej metoda dostarczania składników aktywnych skórze w celu poprawy jej jakości. Igłowa mezoterapia, jak nazwa wskazuje, dostarcza te składniki za pomocą iniekcji. Mezoterapię igłową zazwyczaj wykonujemy na skórze twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni, a także na brzuchu, udach czy pośladkach (podskórna mezoterapia).

W świecie pielęgnacji skóry istnieje także mezoterapia bezigłowa (wprowadzenie za pomocą ultradźwięków/elektroporacji) czy mezoterapia mikroigłowa (urządzenie ze specjalnymi kartridżami do szybkich i płytkich nakłuć).

saypha pacientky
Mezoterapia preparatem Saypha poprawia jakość i nawilżenie skóry

Historia mezoterapii igłowej

Świat branży estetycznej zaadaptował mezoterapię jako jeden z zabiegów profilaktyki anti aging z medycyny konwencjonalnej.

Pierwsze zabiegi wykonał Francuz Michel Pistor, który za pomocą małych nakłuć wstrzyknął swojemu pacjentowi naokoło małżowiny usznej prokainę. Słuch, co prawda, znacząco się nie poprawił, ale inne dodatkowe dolegliwości jak i szumy uległy znacznemu zmniejszeniu. Pistor nazwał metodę nakłuć od ich umiejscowienia: mezo - dermy i tak lekarze po kolei zaczęli próbować wprowadzać w skórę różne składniki.

Techniki mezoterapii

Składniki mezoterapii możemy wprowadzać różnymi metodami i na różne głębokości.

Nappage - metoda wykorzystywana do biorewitalizacji, polega na ostrzykiwaniu skóry bardzo płytko, dlatego używa się do tego dość rzadkich preparatów. Osoba, która robi zabieg, nakłuwa powierzchnię skóry kilkanaście/kilkadziesiąt razy miejsce przy miejscu. Płytkie podanie produktu nie powoduje pozostawienia tak zwanych depozytów, dlatego najczęściej decydują się na nią osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowy okres rekonwalescencji.

Punktowo - to rodzaj głębszej mezoterapii, która charakteryzuje się pozostawieniem tak zwanych depozytów. Te depozyty to przestrzeń, w której znajduję się nasz produkt - zazwyczaj jest to kwas hialuronowy z różnymi dodatkami. Pęcherzyki te w całości się wchłaniają, jednak przez chwilę, od 2 do 4 dni, są widoczne na twarzy. Produkt saypha® RICH podaje się właśnie taką metodą, dlatego efektywność zabiegu w porównaniu do innych płytko podanych mezokoktajli jest dużo większa.

Saypha lahvicky
Mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów profilaktyki przeciwstarzeniowej

Jakie składniki wstrzykuję się w skórę?

W zależnosci od tego, na jakiej głębokości lekarz będzie wykonywał zabieg i jakie chce uzyskać efekty, wybiera odpowiedni produkt. Płycej podawane są rzadsze produkty - mezokoktajle zawierające np. witaminy, wyciągi roślinne (np. wąkrotka azjatycka).

Przy mezoterapii punktowej (depozytowej) stosuje się bardziej gęste, żelowe produkty oparte na kwasie hialuronowym z dodatkami: aminokwasy, glicerol, ceramidy, bursztynian sodu.

Saypha® RICH to połączenie wysokiej zawartości (18g/ml) kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej oraz glicerolu, który stabilizuje kwas oraz wpływa na nawilżenie skory zarówno w skórze właściwej, jak i naskórku.Taki duet trafia w każdą potrzebę pacjenta nawilżając jego skórę, napinając i likwidując drobne zmarszczki.

Injecton Saypha
Saypha® RICH to połączenie wysokiej zawartości kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej oraz glicerolu

Zalety mezoterapii igłowej

 • Jest to zabieg dla każdego, ponieważ nawilżenie to nieodzowny element pielęgnacji.
 • Daje dużo lepsze efekty niż inne zabiegi rewitalizująco-nawilżające, ponieważ działa głębiej (mezoterapia depozytowa).
 • Samo nakłuwanie skóry jest dla skóry zbawienne, ponieważ inicjuje procesy naprawcze, stymuluje kolagen.
 • Z jednej strony to procedura bardziej inwazyjna, używamy igły, a z drugiej bardzo bezpieczna, więc jest to dobry start dla kogoś, kto nigdy nie korzystał z zabiegów medycyny estetycznej.
 • Można ją wykonywać przez cały rok.
 • Skóry trądzikowe i mieszane też potrzebują nawilżenia i stymulacji, więc nie jest to zabieg tylko dla cer suchych.
 • Wykonanie raz do roku serii zabiegów mezoterapii depozytowej poprawia stan skóry na tyle, że często niepotrzebne staje się używanie dużej ilości kremów nawilżających.
 • Intensywnie nawilża i odżywia skórę, nadaje jej blasku
 • Redukuje drobne zmarszczki.
saypha pred po
Efekty mezoterapii preparatem Saypha po 3 tygodniach od zabiegu

Czego można się spodziewać w trakcie i po zabiegu

 • Każdy pacjent może mieć reakcje uczuleniowe na któryś ze składników (zdarza się to bardzo rzadko).
 • Lekki dyskomfort w trakcie zabiegu (mezoterapię igłową wykonuje się po wcześniejszym znieczuleniu kremem, ale i tak coś się odczuwa).
 • Możliwość powstania małych siniaków, jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej.

Nawilżenie skóry, to nieodzowny element pielęgnacji każdego człowieka. Z wiekiem skóra traci wodę, a włókna kolagenowe ulegają degradacji, dlatego tak istotna jest profilaktyka i działanie wspomagające mechanizmy obecne w naszym ciele. Wybierając produkt saypha® RICH macie pewność, że Waszej skórze dostarczane są najwyższej jakości składniki, które działają dogłębnie i w sposób bezpieczny.


 

Publikowane: 17.06.2019

Autor

Wiodący europejski ekspert w produkcji preparatów z kwasem hialuronowym. Croma stworzyła kompletną ofertę strzykawek z kwasem hialuronowym wysokiej jakości. Priorytetem dla firmy jest pacjent, który otrzymuje skuteczne i bezpieczne produkty.

Dotyczące tematu

Mezoterapia igłowa - odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni - Nowości

Więcej opinii na ten temat

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy   
Zabiegi, na które wybierają się inni