Odzyskaj do 4500 zł za wykonany zabieg

Co miesiąc masz szansę na nagrodę.
Zachowaj fakturę i weź udział!

Weź udział

Pomarszczona skóra i dołek po hialuronidazie

Nasturcja
Nasturcja
8 lis 2017 · Ostatnia odpowiedź: 1 lut 2020

Czy hialuronidaza rozpuszcza własna tkankę? Czy pomarszczona skóra i dołek po wstrzyknięciu hialuronidazy jest wynikiem tego, że został rozpuszczony kwas i skóra, która wcześniej była wypełniona i uniesiona kwasem musi się teraz obkurczyć?

Reklama

odpowiedzi (10)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze
Premium
2 ośrodki w Małopolskie . 2 wrz 2019
Najlepsza odpowiedź
Witam,
oto odpowiedzi na Pani pytania:
Ad. 1
Nie będzie żadnych powikłań. Hialuronidaza przenika wszystkie tkanki więc dostaje się do krwiobiegu.
Ad. 2
Nie ma takiej możliwości, nasz organizm cały czas wytwarza hialuronidaze, która niszczy nasz rodzimy kwas.
Ad. 3
Tak, mogą pojawić się powikłania reakcje uczuleniowe. Należałoby wybrać lekarza, który ma duże doświadczenie w pracy z hialuronidazą.
Ad. 5
Nowy kwas można wstrzyknąć po ok. 7. dniach.
Ad. 6
Hialuronidaza nie ma wpływu na krzepliwość krwi.
Ad. 7
Hialuronidaza działa w miejscu podania i jego okolicy. Zależy od podanej ilości.
Ad. 8
Naturalny kwas hialuronowy tworzy się nieustannie. To co jest rozpuszczane, należy uzupełnić.
Ad.9
Hialuronidaza rozpuści kwas hialuronowy wstrzyknięty rok wcześniej, jeśli jeszczę się tam znajduje.
Ad.10
Hialuronidaza to enzym proteolityczny. Jego działanie trwa kilka godzin.
Ad.11
Nie, hialuronidaza w postaci maści nie przyspieszy rozpuszczania kwasu hialuronowego.

Pozdrawiam,
lek. med. Małgorzata Ornatowska
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
11 sty 2020
Statystyka jest językiem porozumiewania się w każdej nauce. Jest to matematyczna reprezentacja wyników badań. Tzn. tak jest teoretycznie. Posługujący się tym językiem bardzo często nie pamiętają, lub są nieświadomi jednego faktu. Otóż statystyczna reprezentacja dotyczy sytuacji idealnych a więc sytuacji nieistniejących!

Przykład - załóżmy że w ostatnich pięciu latach, co roku, na całym świecie zidentyfikowano 100 przypadków niedawno opisanej choroby X. Każda osoba z tą chorobą otrzymywała identyczną dawkę leku N. Obserwując pacjentów okazało się że 75 osób wyleczono lekiem N, 20 pacjentów nie odpowiedziało na lek N lecz po długim czasie ich stan powrócił do normy, a 5 pacjentów zmarło mimo leczenia. Powstaje więc logiczna statystyka która mówi że: choroba X jest bardzo rzadką chorobą z częstotliwością występowania 100 przypadków rocznie na całym świecie.
Choroba ta jest wyleczalna w 75% lekiem N. Jest w tej chorobie 20% szansy że lek N nie pomoże jednak pacjenci ci po długiej rekonwalescencji i leczeniu pomocniczym np. nawodnieniem odpowiednim odżywianiu zdrowieją. Jest również 5% szansy że choroba ta będzie śmiertelna.
Wydawałoby się że wszystko jest jasne i niepodważalne na podstawie danych uzyskanych w tych badaniach. Jaka jest prawda? Otóż cytując te liczby bezkrytycznie cytujący musiałby robić tu kilka założeń. 100 przypadków rocznie...zakładając że: wszystkie przypadki rozpoznano, że nie ma możliwości nierozpoznania choroby, że w tych rozpoznanych 100 przypadk
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
9 sty 2020
Tu zgadzam się całkowicie. Nie ma w medycynie niczego co jest zawsze w 100% bezpieczne. Np. wiele opisano przypadków wstrząsu anafilaktycznego po wstrzyknięciu witaminy B12, Bcomplex lub żelaza. Coś co zdarza się nawet wyjątkowo rzadko....zdarza się! Statystyka nigdy nie odnosi się do danego pacjenta lecz przedstawia numerycznie np. ryzyko. Niepowodzenia zabiegów zdarzają się każdemu lekarzowi choć nie wszystkie są do uniknięcia.
Po za tym, wiele interwencji które przez dekady były niepodważalnymi prawdami, okazały się nie tylko bezużyteczne lecz również szkodliwe. Bardzo wymownym tego przykładem jest aspiryna i jej przeciw-krzepliwe właściwości. Ta skądinąd wspaniała charakterystyka za którą J.R. Vane otrzymał nagrodę Nobla okazała się, na podstawie kluczowych badań, zapobiegać zawałom jak i niektórym udarom mózgu. Z jakiegoś powodu cały medyczny świat zignorował dodatkową informację wynikającą z tych badań mianowicie że aspiryna zapobiega POWTÓRNYM zawałom i udarom! Każdy pacjent w pewnym wieku zaczął brać małe dawki aspiryny, 81mg, prawie zawsze na zalecenia lekarzy. Muszę przyznać że ja sam, nie raz, stałem się wiernym tej medycznej ewangelii. Po kilku dekadach, zbliżając się do obecnego dziesięciolecia, raz na jakiś czas pojawiały się głosy "miękkiej" opozycji. I nagle, kilka miesięcy temu, na podstawie konkretnych danych, cała nasza kolektywna medyczna pewność runęła z efektem porównywalnym do odkrycia iż Ziemia, mimo wszystko, nie jest płaska jak to by wskazywała
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Dr. Marek Kacki MD
Dr. Marek Kacki MD
Brak opinii
9 sty 2020
Ważne to pytanie powraca dość często. Wpływ radiofrekwencji używanej do celów estetyczny był badany przez lata i każde z badań wykazało że w warunkach klinicznych energia elektromagnetyczna (tu radiofrekwencja), nie ma wpływu na trwałość kwasu hialuronowego jak i jego cechy fizyko-chemiczne. Jeśli chodzi o to czy można używać tą energię w okolicy oka to jak wykazano dość dawno temu na eksperymentach na królikach, skierowanie tej energii na gałkę oczną może być przyczyną katarakty. NB, wykazano też, że kwas hialuronowy który jest zawarty w gałce ocznej, nie zmienia się podczas celowego i długiego używania radiofrekwencji.
Jeżeli poprzednio wstrzyknięty kwas hialuronowy powoduje obrzęk lub deformację górnej powieki to zapewniam Panią że nie ma powodu do obawy przed hialuronidazą! Ponad dekada badań w wielu krajach udowodniła że mimo możliwych rzadkich reakcji alergicznych, a niezmiernie rzadkich w zabiegach estetycznych, hialuronidaza obecnie używana (human recombinant) jest bezpiecznym preparatem w codziennym użyciu w oftalmologii, anestezjologii oraz w medycynie estetycznej. Jedyne o czym nie mogę Panią upewnić to rezultat. Wszystko zależy od tego jaki wypełniacz został użyty. Na podstawie Pani opisu, zakładam że obrzęk nie jest spowodowany możliwą, lecz rzadką ,opóźnioną reakcją alergiczną. Trwałość wypełniacza hialuronowego zależy od wielu czynników związanych z jego kompozycją jak i metodą wstrzyknięcia. Wayne Carey z Kanady opracował dość prostą metodę przedłużenia trwał
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Premium
2 ośrodki w Małopolskie . 2 wrz 2019
Witam,
jestem autorką prac o hialuronidazie i mam 20-letnie doświadczenie w pracy z nią. To bezpieczna substancja w rękach doświadczonego lekarza. Poproszę Panią o zdjęcie twarzy, może coś uda mi się doradzić.
Pozdrawiam,
lek. med. Małgorzata Ornatowska
Premium
Warszawa . 9 lis 2017
Dzień dobry.
Może występować taki efekt po podaniu hialuronidazy. Proponuję wizytę u renomowanego Lekarza Medycyny Estetycznej lub Chirurga Plastyka - być może będą potrzebne zabiegi tzw. regeneracyjne, ale niekoniecznie.
Pozdrawiam i zapraszam.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej
WhatsApp
Premium
2 ośrodki w Małopolskie . 9 lis 2017
Witam,
Jestem autorką pracy: \"Zastosowanie hialuronidazy do leczenia powikłań powstałych po zabiegach estetycznych z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.\" Jest stosunkowo niewiele badań dotyczących działania hialuronidazy (Sopokar i inni). Niektórzy uważają, że działa tylko na wstrzyknięty wypełniacz, niektórzy, że działa też na własny kwas hialuronowy i tez go rozpuszcza. Proszę zauważyć, że własny kwas hialuronowy na skutek działania hialuronidaz własnych organizmu jest rozkładany do 48 godzin i wciąż produkowany i rozkładany. Wypełniacz podlega też działaniu hialuronidaz produkowanych przez organizm, ale w przeciwieństwie do naszego kwasu hialuronowego jest sieciowany lub stabilizowany i to bardzo opóźnia hialuronidazom naszego organizmu jego rozkład. Badacze hialuronidazy, które wstrzykujemy, nie są zgodni jak długo ona działa, niektórzy nawet twierdzą, że do 3 tygodni.
Z własnej praktyki twierdzę, że zastosowanie i wstrzyknięcie hialuronidazy powoduje też rozkład własnego kwasu hialuronowego, ale jest to proces chwilowy, do 3 tygodni, po czym ubytek zostaje stopniowo odbudowany. Poprawa kondycji skóry zazwyczaj następuje od 24 godzin do 7 dni po podaniu hialuronidazy.Pozdrawiamlek.med Małgorzata Ornatowska
YONELLE Beauty Institute
Warszawa . 9 lis 2017
Dzień Dobry, hialuronidaza podana w większej ilości działa też na nasze tkanki, czyli nasz własny kwas hialuronowy- to w pewnym sensie mankament jej użycia. Miejsce po jej użyciu trzeba po prostu zregenerować, można to zrobić mezoterapią- osocze bogatopłytkowe, kwas hialruronowy, świetnie działa kwas hialuronowy z bursztynianem sodu. Można też zastosować laser, fale radiowe, czy podczerwień. Wybór metody zależy od tego gdzie jest to pole i na jakim efekcie nam zależy.
Pozdrawiam
dr n.med Monika Kuźmińska Dyrektor Medyczny Yonelle Zwolińska Beauty Institute
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Lek. Anita Lewartowska-Białek
3 ośrodki w Śląskie . 9 lis 2017
Tak hialuronidaza nie działa wybiórczo tylko na kwas podany - to miejsce wymaga zabiegów stymulujacych/ osocze laser/
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
dr Iwona Radziejewska-Choma
Warszawa . 9 lis 2017
Witam
Czasem niestety tak bywa, ze hialuronidaza podana w większej ilości niszczy również naturalnie występujące w skórze kwas hialuronowy i inne glukozaminoglikany. Dobrze byłoby zregenerować skórę osoczem bogatoplytkowym lub kwasem hialuronowym w mezoterapii, żeby odztskała utraconą sprężystość.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska
Skontaktuj się ze zweryfikowanymi klinikami, które mogą zaoferować Ci ten zabieg.
Reklama

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Lifting bez skalpela
3 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 27 maj 2021
Laser frakcyjny
6 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 22 maj 2018
Blefaroplastyka
5 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 1 wrz 2016
Anti-aging
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 3 sty 2023
Peeling chemiczny
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 30 cze 2020
Kwas hialuronowy
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 9 kwi 2014
Laser frakcyjny
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 25 cze 2020
Wolumetria
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 15 cze 2021
Kwas hialuronowy
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 11 paź 2022
Liposukcja wodna
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 20 maj 2021

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady